Új hozzászólás Aktív témák

  • ryB

    friss újonc

    Üdv mindenkinek!

    Mivel read-only-ban sok hasznos infót kaptam tőletek, ezért gondoltam megosztom 6/128 fekete gyári ROM-os tapasztalataimat.
    Összességében elégedett vagyok, és nem bántam meg a vételt (OPX-ről váltottam, amit nagyon-nagyon szerettem), de a következő dolgok nem tetszenek, illetve bosszantóak:

    -Telefonálás közben más alkalmazás (nekem szinte mindig az óra) rendszeresen aktiválódik. Ez a tesztben is említve volt, és pontosan így is van. Ez nagyon zavaró.
    -Az ujjlenyomatolvasó néha pontatlan (nincs fólia). Kézmosás és kéztörlés után szinte soha nem oldja fel a kijelzőt. Tudom, hogy a nedvesség miatt van ez, de úgy érzem szárazra töröltem a kezem, és mégse megy. Ezért arcfelismerést is beállítottam, és ezzel kombinálva már megbízhatóan működik a képernyőfeloldás.
    -Kevés a lehetőség az intuitív gesztusvezérlésre, ami OPX-ről váltva is szembetűnő. Pl. nekem hiányzik, hogy lezárt képernyőn zenét tudjak előre vissza léptetni vagy szüneteltetni.
    -Nehéz a telefon, nekem ez már túl nehéz. Több órás (kb. 2-3 óra) kézből telefonálás után még a kezem is megfájdult. Rövid távon semmi gond, de hosszú telefonáláshoz mostantól head-setet használok.
    -A csilivili menű nekem OxygenOS-ről váltva nem jön be, kicsit logikátlan és tanulnom kellett, mi hol van. Ez persze erősen szubjektív és tudtam is mire vállalkozom, mivel ismertem a MIUI-t előtte, de továbbra sem szeretem. Hiába használok launchert a menün ez sem segít.
    -A design az én ízlésemnek ronda. Együtt tudok ezzel élni, de akinek fontos, hogy a telefonjával azonosulni is tudjon, jó érzés legyen ránézni, kézbefogni, az keresgéljen tovább.

    Csak gyári ROM-ot és hivatalos frissítést fogok használni a továbbiakban, ezért, ha a fenti dolgok maradnak, akkor együtt fogok tudni élni velük.

    A brutál aksi (nekem ez volt talán a legfontosabb, hogy egy napot gond nélkül bírjon), a gyönyörű kijelző, a jack, a kamera, a független 2 sim, a (szerintem) verhetetlen ár/érték arány és a 2 év hivatalos garancia miatt nem bántam meg a vételt.
    Akinek a telefon egy fontos és jól használható használati cikk, és 100 ezer Ft körül keresgél, annak bátran ajánlom, nem fog csalódni.

Új hozzászólás Aktív témák