Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz AthlonXP #668 üzenetére

    Valóban nehézkesebb a store használata és nem mindig sikerül megtalálni mindent vele.
    Szerintem a legegyszerűbb, ha pécé elé ülsz és böngészőben nézed a play store-t, azzal a fiókkal, amivel a boxra is beléptél.

    Aztán ott a kiválasztott appnál lehet nyomni telepítést... kéri a jelszót... majd egy listából kiválaszthatod a miboxot és rövid időn belül el is kezdi telepíteni a boxra. Ha ki van szürkívte a box az eszközök listáján, akkor az adott app nem támogatja a tévés módot.

    Nekem az alapvető dolgok, amik fenn vannak:
    kodi videózáshoz, samba vagy más megosztásról lejátszáshoz. (Ha esetleg már ismered, de a régebbi verzióhoz vagy szokva, a confluence skin erre is telepíthető, magyar nyelre is beállítható)
    MyTv Otthon [link]
    Netflix, youtube, apk-ból az nvidia shield-es amazon prime video app (mivel az amazon play storeon át nem terjeszti)
    A total commander és a google drive plugin, fájlok fel- és lemásolásához. Szörnyen néz ki, de távirányítóval is használható.

    Ha gond lenne a netflix kapcsán a fullhd vagy más kapcsán, a drm info appal lehet ellenőrizni, hogy a másolásvédelmi lánc jól működik -e (hdcp verzió, widevine l1 ok-e).

    Ha telepítenél tabletes appokat is apk-ból vagy alternatív shopból (pl aptoid tv), akkor a set rotation segít beállíteni, hogy ne fekve jelenjenek meg.

    Egyébként a chrome is fenn van, azt is engedi a pécés böngészős storeból a box-ra telepíteni, csak azért nem kényelmes és kell hozzá legalább egér.. Nem szoktam használni.

    Meg van fenn app manager, csak azért mert néha megkér valaki hogy a tévés app apk-t mentsem ki, hogy telepíthesse butább dobozra azt a változatot.

    A boxon lévő play store app meglehetősen fapados, csak felajánl pár javaslatot, de főleg a keresőre támaszkodik. Nem is mindig sikerül megtalálni vele mindent.

    A vlc kapcsán talán nem támogat valami codec-et, kodival nem volt ilyen gondom. De a box beállításainál is vannak hanggal kapcsolatos dolgok, hogy pcm vagy pass through legyen azt hiszem ott is lehet állítani. A kodi kifejezetten jól passzol a tévés megjelenítéshez.

    Van egy oldal, ahol android tv-s promóciós appok vannak, de olyat nem találtam, ahol az összes létező kompatibilis appot fel lehetne soroltatni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák