Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95763968

    törölt tag

    válasz Dr.NX #216 üzenetére

    Sziasztok!

    Ha valaki innen (bangood) rendel, akkor lehet itthon gariztatni?

    Köszönöm a választ! :R

  • #95763968

    törölt tag

    Nálam egy készülékcsere miatt érkezett a készülék. A kis Redmi 4X üvege összetört... Szilikon tokban, üveg fóliával. Igaz, a 2,5 D miatt nem takarta teljesen, de még sosem jártam így... Az A2 Lite készülék nagyobb. Nagyon hiányzik a 4X mérete. Alig van választék a kompakt készülékek között. Nekem elég volt az 5" is amúgy.
    Ami eddigi tapasztalat: balra nem tudok pakolni, nem szabadon választott a főképernyő, de legalább nincs app vault, a Google assistant oldal pedig kikapcsolható tiltás nélkül is. Tudom, Nova launcher és tsai... Az óra ikon "nem élő", mint a Redmi 4X-en. A némítás egy klikkre nincs, ez nagyon hiányzik. Arcfeloldás nekem nem jön össze, nem mintha annyira izgatna. Vagy csak a telefon rám sem mer nézni. Az ikonokat hiába szabom testre, nem mindenhol veszi fel a kívánt stílust, pl kamera mindig kör marad. A notch egy vicc, na. Ami benne, illetve abban a sávban van ikon az olyan, mintha egy fólián lenne csak rajta, ami a kijelzőre lenne ragasztva. A teli kijelzős appoknál ugye emiatt le van vágva, így az egyik oldalon éles sarkok, a másik oldalon legömbölyített sarkok vannak. A kijelző fényerő állítás miatt kétszer kell lehúznom. Egyébként a MIUI-s értesítési sáv nyomába nem ér. Persze erre is van app.
    Jó, hogy a megjelenés nagysága választható.

    Amúgy a rendszer szerintem jól fel van építve, átlátható, bár a MIUI színessége hiányzik, ez a régi zöld beállítósdi nem az én ízlésem. Az viszont biztos, hogy nagyobb hatalmam van az alkalmazások felett, ha nem is törölhetek mindent, de legalább lehet tiltani.
    A futó szolgáltatások elérhetőek a fejlesztő menüben, ami hiányzott nekem. Viszont itt meg nem látszik, hogy mennyi RAM van aktuálisan használatban, ha az alkalmazás váltót használom. Igaz, a futó folyamatoknál ez látszik.

    A Gmail app nekem pöpecül működik. Hozzáadtam a korlátlan adathasználatot.

    Még gondolkozom, hogy menjen e vissza Szlovákiába... :/ Ahogy fogom,egyre jobban szokom meg, de még vissza visszanyúlok a kicsi 4X-hez... Nem gondoltam volna, hogy ennyit számít ez a pár milliméter.

  • #95763968

    törölt tag

    válasz nobela #354 üzenetére

    Nemrég ülök a gép előtt, böngészésem, jön a pop up, hogy jött új levelem. Átlépek a Gmail böngésző ablakba, frissítem egyszer, frissítem kétszer (nem a böngésző ablakot, hanem a Gmail felületen a farkába harapó kígyó nyilat), de a levél, amiről az imént pop up jött, hogy landolt meg sehol :D A készülékemen is, ami jelenleg a Redmi 4X is csak később jött értesítés. Én ezek alapján nem hinném, hogy kizárólag Gmail app para lenne.

Új hozzászólás Aktív témák