Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz frostkald #250 üzenetére

    Az itteni tesztben nagyon furának találtam én is, hogy ennyire rossz éjszakai képek születtek, mert máshol nem volt ez ilyen vacak. Főleg, hogy az a2 lite gyengébb kameráinál látni ilyet tesztekben.

    Aztán belebotlottam gsmarena teszten abba, hogy külön próbálták auto, egyik majd másik manuális kamerás módban is. Manuális módban ott is ilyen botrányos képek születtek mindkét kamerával, míg auto módban egészen vállalhatóak [link]

    Végülis megrendeltem én is egy a2-est. Nehéz döntés volt, mert az a2 lite akkuja és jack-je nagyon jó lenne. De az a2 modernebb belseje, kamerája mégiscsak afelé billenti (4/64 kiépítésben 55 vs 67). Nézegettem persze közben mást is az android one-os lehetőségek közül. A nokia 7 plus is érdekes, az widevine l1-et is tud, de 100 feletti árral, amit meg nem ér már meg nekem. A korábbi telefonjaim csak 35 és 41 voltak, jó 4 és 2 éve. Ez még végülis vállalható szint. De, hogy némelyi kolléga mit ér azzal, hogy 200-300 ezres telefont vesz... mondom ezt úgy, hogy mobilfejlesztéssel foglalkoztam az utóbbi ~4 évben

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Khelben #314 üzenetére

    Meglepne, ha bármelyik telefon élethű képeket csinálna, persze van amelyik szimpatikusabban színezi ki a látványt. De ez legalább még viszonylag tűrhető érv, bár valsz felmossa a padlót vele egy 100k kompakt fényképező is. De ok, mindig ott van és nem kell plusz eszköz. És a kompakt lehet nem csinál szoftveres effekteket a képekre.

    A legtöbb embernél inkább csak arról van szó, hogy nem alakult ki a pénz értékének felismerése, könnyen jött, könnyen ment. Fiatalabb koromban nekem is volt olyan igényem, amit mai eszemmel teljesen irreálisnak tartok, s most már tudom, hogy nem igazán volt hasznosabb költekezés, mint haveromnak az ötöd akkora. Vicces, hogy sokszor pont azok veszik meg a legdrágább cuccokat, akinek a legkevésbé férne bele a keretbe vagy éppen semmi olyasmire nem használják, amiben jobb lenne, mint egy fele vagy harmad annyiba kerülő, hogy még a bőven megfelelő kategóriánál maradjunk. Persze 3-4 ezer eurós nettóvan még megértem az új google pixel 2x vásárlást is, mert abból meg sem kottyan és jobb az órabér, mint gondolkodni rajta. De amúgy persze, minenki arra költ, amire akar, csak utána ne panaszkodjon más hétköznapi dolgokra, meg a kevés fizetésre :DDD

  • azbest

    félisten

    válasz Kampó #371 üzenetére

    Ja az olcsósággal lehet eredetileg ez volt a terv 2015 körül. De aztán elszálltak az árak. Egyébként azt hiszem főleg indiába tervezték ezeket. Most már sokszor egészen drága készülékeken van One, persze nem iphone árszinten drágán, hanem az olcsó keleti tömegmobilokhoz képest. Fejlesztőknek hasznos, hogy hamar kijön rá a frissebb rendszer. Meg persze van pár gyártó, aki végülis spórol ezzel, hogy a szoftvert nem akarják átalakítani.

    Most meg már a gyenge készülékekhez nem One hanem a Go most az újabb buzzword.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz djgeg #452 üzenetére

    Plusz a lite javára, hogy duall sim mellé is mehet sd kártya bővítés :) már ha valakinek sok tárhely kellene.

    Amúgy én is sokat vacilláltam. Végül inkább a2 4/64 lett. A liteból 3/32-esen gondolkodtam még, mert azt 48ért is kapni. De hosszabb távon lehet jobb a 4GB ram, az meg már 56 körül van. Onnan meg már nem annyira elvetemült különbség a 68 az a2 4/64 -ért, a modernebb belsőért és jobb kamerákért.

  • azbest

    félisten

    válasz Luc001 #484 üzenetére

    hát.. bennem azért van némi kétely, hogy ezek a filléres usb mérők nem zavarnak-e bele a kézfogásba. Úgyhogy rendeltem egyet, ami állítólag boldogul a qc3-mal is :DDD

    Érdekes, hogy indiában qc4-et is engednek neki... nem láttam másik model számot indiaihoz, bár lehet csak nem kerestem eléggé. Indiában mondjuk a dual VoLTE is alap az ottani szolgáltatók miatt. Szóval akár lehet más a készülék belseje is.

    Látszik a mi weblapon is. India dual VoLTE, míg a global oldalon azt írja, hogy csak az egyik kártya megy 4g-re.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz TCr #498 üzenetére

    kíváncsiságból rákerestem neten és érdekes módon szinte mindig qualcomm chipsetes készülékekre panaszkodnak. De egy esetben samu s8-at is írtak, szóval lehet mégsem óóó, most látom, hogy s8-ból régiótól függően van qualcomm és samsung soc-os változat.

    Persze lehet csak véletlen egybeesés, talán a védett adatokat kezelő tároló megoldás chipset függő. Persze lehet, hogy tévedek.

  • azbest

    félisten

    Na úgy látom nincs több hivatalos frissítés a készülékre, mert letelt a 3 év, amit az android one miatt vállaltak.

    Most már csak azon vacillálok, hogy megpróbáljak valami custom romot vagy vegyek olyan telefont, ami működik rendesen.... nem a frissítések elmaradása miatt első sorban.
    Hanem azért, mert van hogy fel sem kapcsol a képernyő miközben csörög, mert keresnek.
    Mert ez a nyomorék 10-es rendszer rajta annyira magába van dőlve, hogy fél perc mire előkaparja a ritkán használt telefonálás alkalmazást.

    Miközben 50% fölé nem engedi menni a memória használatot, így olyan, mintha egy 2GB-os telefon lenne, üresen áll 2GB ram a hülye rendszerbeállítás miatt. Közben a rendszer maga megesz több, mint 1GB ramot. Így az appok folyton egymással harcolnak a maradék pár száz mega ramért, mielőtt a rendszer kivágja őket swap-be, hogy mindig üres legyen a fele memória. :W

Új hozzászólás Aktív témák