Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • South Velen

    addikt

    Sziasztok!

    Pár napja használok egy ilyen telefont.

    Az akksi idő az EU romban is ilyen silány, mint a Globalban?

    Valamiért nem tudok BL-t nyitni, amint rácsatlakozok a PC-re és a MiFlashUnlock-ra, kilép a fastboot módból a telefon :((( szóval fel se tudom tenni az EU-t, de érdemes vajon akku szempontból?

    Teljesen jó telefon lenne, de olyan semmirekellő akkuideje van, ami baromi meglepő volt számomra. 3-4 óra kijelzőidő mobilneten 1 nap alatt, teljességgel érthetetlen, főleg hogy az S712 elég takarékos. Régen a xiaomik akksi ideje volt a legjobb, de mostanában csalódás amit produkálnak. Wifivel sincs meg az 5 óra SOT általában...

    [ Szerkesztve ]

  • South Velen

    addikt

    válasz sxxorp #3864 üzenetére

    A felhasználási szokásaimban semmi extra sincs, ami releváns: dual SIM, de a cégest átállítom mindig gsm only-ra, bt &nfc kikapcsolva, aod bekapcsolva (notiled is megtenné kisebb fogyasztással, de mostmár azt is lespórolják a gyártók...)
    Appok közül csak Messenger, Gmail, Viber, néha Instagram (de a háttérben letiltom), menetrendi appok. FB-t nem használok. Kamerát sem.

    A redmi note 5-ön 11-12 óra is megvolt wifin, mobilneten meg két napra eloszlatva 8 óra.... tudom h csak 75%-a ennek az akksimérete illetve ott nem kellett aod-zni, de cserébe takarékosabb az SOC és a kijelző is. Tehát ekkora különbségnek korántsem szabadna lennie.

    [ Szerkesztve ]

  • South Velen

    addikt

    válasz sxxorp #3867 üzenetére

    Dual SIM, AOD nehogy már kitaláljuk, hogy extra legyen. (Főleg az aod a led hiánya miatt.....) A Messenger meg pláne ne már, talán legtöbbet letöltött appként. Ezek a felhasználások adottak minden telefonomon így ezekkel hasonlítok. És szerintem ezzel nem én vagyok speciális felhasználással rendelkező, hanem Te, no offense. Repülőmód estére, sose gondoltam rá semelyik telefonomnál.. Az akku statban semmi extra nincs, a szokásos dolgok.

    Úgy látszik akkor ez ennyit bír. Nem nagyon van kedvem csak azért mókolni vele, meg lemondani évek óta megszokott dolgokról, hogy elérjek egy átlagos akkuidőt.. de lehet ezzel együtt is megtartom, mert amúgy nagyon korrekt lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • South Velen

    addikt

    válasz zzz03 #3866 üzenetére

    Köszi, ha ez tényleg mobilneten volt nagyrészt ( a kép ennek egy kicsit ellentmond) akkor nem rossz. Van remény, hogy javul még pár ciklus alatt.

    Egyébként sötét módon vagyok én is, de kicsit még bugos a dolog - pl. Gmail mail tárgya olvashatatlan az értesítésben..

    [ Szerkesztve ]

  • South Velen

    addikt

    válasz sxxorp #3871 üzenetére

    El lehet vitatkozni itt a közösségi médiáról, és hidd el, itt inkább azon menne a vita, hogy melyikünk utálja jobban az egészet.. de ettől még a messengert nem tudom kikerülni az életem során, az instagram mondjuk kikerülhető, nem posztolok, csak kb megnézek egy két vicces thread-et, de ez auto-kilövésre van állítva a háttérben. Más cukorhegyes mérgező szart nem használok. Próbáltam alternatív appot a messengerre nem egyet - nem váltak be több okból sem.

    Az AOD egy szükséges rossz, mert basztak beletenni egy 0.1$-os értesítési ledet. Elhiszem, hogy te hozzászoktál ahhoz, hogy az értesítésekhez megkopogtatod a telefont, és nincs igényed másra, nekem viszont a legfontosabb funckió, mert nincs kedvem X percenként kopogtatni a telefont, hanem ondemand, amikor kell. Emiatt megy a OP7 is a háztól (abban se aod, se led), pedig abban kb. megtaláltam a tökéletes telefont.

    Dual SIM, majdnem mindenki kap céges számot manapság, inkább mászkáljon az ember két telóval?

    De úgy látszik mindezektől függetlenül nem nagyon érted a problémát. A felhasználási mód ADOTT. Az is adott, hogy az akksi 75%-a annak, amihez viszonyítok mondjuk az rn5-öt alapul véve. Ehhez képest az akksi idő meg 50%-os. Hogy elérje legalább azt a 75%-ot, amit várhatnánk tőle, mókolni kell, amit más telefonokon NEM KELL megtenni. (Persze meg lehet, és akkor még jobb lesz.)
    Nem csak a Note 5 a viszonyítási alap, csak az elmúlt évben volt vagy 15 telefonom (legtöbbje AOD-s), és sajnos ennek a leggyengébb az akksija.

    [ Szerkesztve ]

  • South Velen

    addikt

    válasz zzz03 #3873 üzenetére

    Kíváncsi voltam már erre a telóra, és mivel a 712 takarékos SOC hírében áll, azt hittem jobb lesz az akkuidő. Telómániás vagyok, szeretek minden érdekes telefont sajátként kipróbálni.

    Volt már jó pár 3000mAh-s telóm is.

    Az LG V30-am úgy tudott kb 50%-kal jobb akkuidőt produkálni ennél, hogy minden értesítés azonnal megérkezett, minden, azonnal.... (ezzel ugye en bloc az összes kínai gyártónak gondja van, pont emiatt jobb is volt az akkuidejük, mint a versenytársaknak, de itt úgy néz ki lose-lose eset áll fent.) És persze a V30 -on is ment az AOD, meg minden. Az single volt, de az nem számít ennyit (anno az RN5-ön mértem single vs dual akkuidőt, kb 4-5% különbség volt SOT-ban.)

    És a V30-ban QHD kijelző volt, mindössze +300mAh akksihoz, és erősebb procihoz.

    [ Szerkesztve ]

  • South Velen

    addikt

    válasz sxxorp #3874 üzenetére

    " A telefon az adott, a felhasználásodon tudsz változtatni, ha akarsz, és felismered, hogy mások a körülmények."

    Nem, a felhasználási szokás adott, nem fogom ezt megváltoztatni, amiért itt "mások a körülmények." Ezzel egyébként pont azt mondtad amit én - itt mások a körülmények, sajnos nem csak azért mert kisebb az akksi (hiszen ugyanazt a szokást vesszük alapul és nem a kapacitás arányában csökken) - azt lenyelném.
    Te itt rá akarsz erőltetni a userre egy neked megfelelő, nekem nem megfelelő felhasználási szokást, amivel élhető lenne az akkuidő, de egy csomó másban meg nem felelne meg onnantól a telefon.

    Mindentől függetlenül lehet primary telefonom lesz, továbbra is ezt mondom, tetszik a hordozhatósága, tetszik a kijelző, a teljesítménnyel sincs semmi bajom még a 855-ös OP után sem. Ismerem a WLD-t is, remélem még működik az adb módszer, de nem tűnik úgy h wakelockolna a telefon, nem csak készenlétben merül, wifiről netezve is eléggé hullanak a százalékok..

    [ Szerkesztve ]

  • South Velen

    addikt

    válasz sunnyboy123 #4620 üzenetére

    Igen jól.

    Direkt nem került bele, hiszen a Proban ott van.. esetleg mikor már a Pro kifutó lesz :)
    Ráadásul egy szoftver az egész, és mivel a pro és a sima kijelző ugyanaz, csak implementálni kéne 2 perc alatt. De nem fogják. :)
    Így vegyen ezután xiaomit az ember, én biztosan nem fogok.

    upsz azt hittem a mi9t topikban vagyok :DDD

    De használj Oled Saver appot, tök ugyanazt csinálja, csak utána elég szar lesz az automata fényerőállítás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák