Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Karavik

    veterán

    válasz vicces1 #3082 üzenetére

    Köszi! Rég láttalak mint egy nagyobb összeget :D

    Sajnos már nem úgy mennek a dolgok mint régen, (ezzel jobb mindenkinek tisztában lennie) pedig minden le volt zsírozva (20USD, Gift, MediaPlayer, szivecskés csomagolás...stb ahogy az lenni szokott). Még Kínában volt a cucc amikor DHL tracking numbert lekérdezve kiírta hogy "customs status updated" (ekkor már tudtam hogy baj van) majd ezután még Lipcsében sem volt a cucc (még repülőn volt éppen) amikor kaptam SMS-t a DHL vámkontaktól, hogy küldjem el e-mail elérhetőségem megadott e-mailcímre. Elküldtem aztán megkértek, hogy gyorsabb vámügyintézés érdekében szolgáltassam be PayPal vagy egyéb fizetést igazoló dokumentumot amin látszódik, név, cím, dátum, összeg, megrendelési szám és tételek pontos megnevezése. Ilyenkor már nem tudtam mit tenni beléptem PayPal fiókomba és kinyomtattam a tranzakciót igazoló dokumentumot és elküldtem a megadott e-mailcímre. Feladástól számítva vám-ügyintézéssel együtt is 6 napon belül kézhez kaptam a csomagot. Ebben a DHL verhetetlen az biztos. Nem tudom mi lehetett a baj, szerintem Kína már minden gyanús csomagot jelent a célországnak.

    Vámteher 4.725.- HUF-tól indul (ez alap amit mindenképp ki kell fizetni) erre jön + 27%Áfa + 0-12% kiszabható vámtarifa

    Ez talán jó tanulság lehet a többieknek...

    Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

Új hozzászólás Aktív témák