Új hozzászólás Aktív témák

  • scream24

    senior tag


    Néhány szó a fastboot rommal kapcsolatban, úgy látom nem minden esetben tiszta a kép. Hátha jól jön valakinek és megkíméli magát némi idegeskedéstől! :)

    Lehetőleg laptopról, stabil rendszerrel, tökéletes usb kábellel kezdjünk bele.
    Mivel az BL nyitva van, így vélhetőleg minden driver, és a xiaomi.eu fastboot rom a gépen van már, előkészítve.
    Telefonon az usb hibakeresést ne felejtsük el bekapcsolni!
    Telefon kikapcs majd kapcsoljuk be fastboot módban (hangerő le + bekapcs egyszerre)
    Csatlakoztassuk a laptophoz a telefont.
    Nem szükséges, de, ha nyitunk egy parancssort ellenőrizhetjük, hogy minden rendben a csatlakozással , írjuk be: fastboot devices és, ha a telefonunk azonoító kódját látjuk, minden ok.

    Most, mivel első ízben kerül fel a Xiaomi.eu rom, így mindenképpen a
    windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat kattintsunk kétszer.
    Minden törlődik a telefonról!!!
    Megnyilik parancssorban, itt értelem szerűen beírunk egy Y majd enter.
    Ha végzett , újraindul a telefon és kész is. Az első indulás több percet is igénybe vehet, ne legyél türelmetlen!!!

    Ha jön ki frissített rom, akkor ugyan így fastboot módban csatlakoztatjuk a készüléket, viszont
    ilyenkor a windows_fastboot_update_rom.bat fájlt válasszuk. Ebben az esetben minden adatunk megmarad, viszont a rendszer frissül.
    Én ugyan nem használom, de a napokban tettem fel egyett, csak elfelejtettem készíteni egy videót. :DDD

    Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

Új hozzászólás Aktív témák