Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s4tch

    veterán

    válasz Fejvadi #10930 üzenetére

    Nem használok mirecoveryt. Ne gondolj tényleg semmi bonyolultra. ROM-ot cserélsz anélkül, hogy akár android, akár miui főverziót ugranál. Egy egyszerű frissítésről van szó. Szerintem simán mennie kell wipe cache, wipe dalvik cache után is a váltás, de ha ez nem jön össze, akkor wipe data, és utána visszaállítod az adataidat.

    A magyar ROM már egy ideje nem frissül OTA, kézzel kell feltenni az aktuális verziókat.

  • mizoli

    addikt

    válasz Fejvadi #10930 üzenetére

    Én először is csinálnék egy mentést a MIUI beépített mentésével.
    Létrehoznék egy pl. ROMs könyvtárat, és ide bemásolnám/letölteném a telepíteni kívánt rom-ot (akár a cwm-et is ide teheted)
    Aztán a cwm recoveryt feltenném, és csinálnék vele egy mentést az aktív particióról.
    Így egészen biztosan vissza tudsz térni a jelenlegi rendszeredhez, ha éppen akarsz.
    A recoveryben csinálnék egy format cache-t, wipe dalvik cache-t (elsőre mást nem, de ha probléma van, akkor jöhet a többi formázás is, kivéve persze SD).
    Beállítanám az aktív particiót a másikra, mint amit most használok. (Nem annyira lényeges, de lehet, hogy egy sima aktív system váltással vissza tudsz térni a jelenlegi rendszeredre).
    Aztán install zip- ki kell választani az SD-ről a telepíteni kívánt ROM-ot. Ez a 0/ útvonalon lesz.
    Telepíteni- reboot system- és kész is.
    Adatok, programok jó eséllyel maradnak. Ha nem, a MIUI saját mentését vissza lehet állítani.
    Ha bármikor vissza akarnék térni a régi rom-hoz, elsőre aktivvá tenném a másik systemet, ahol az eredeti rom-om volt, és ha jó, kész is (ez azért nem biztos).
    Ha valami gond van, akkor a cwm-ben backup and restore-restore-rom kiválasztás.

    Szóvan én így tennék, de nem vagyok a helyedben, ezért ezt nem tanácsolom, csak úgy dumálgattam :)
    Remélem nem hagytam ki semmi fontosat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák