Új hozzászólás Aktív témák

  • Crus

    őstag

    válasz ollie #66 üzenetére

    Mindegyik így mér, de a valóban sportolásra szánt csuklós pulzusmérők több leddel operálnak, jóval nagyobb pontosságra képesek. Olyannyira, hogy már egy akcióban 30k-ért elcsíphető Garmin, vagy Polar csuklós pulzusmérők abszolút komolyan vehető eredményeket produkálnak, melyekre már nagyon is lehet edzést építeni.

    Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy nyugalmi állapotban dettó annyit mérnek, mint a mellkaspántos megoldás, magasabb pulzustartományban pedig a legrosszabb esetben is max 2-3 bpm eltérés tapasztalható. Ez pedig bőven belefér, de ezek a Xiaomi Huami-féle vackok által produkált 10-es 20-as eltérések, vagy nem mérések már nyilván nagyon nem.

    Felmerül akkor a kérdés, hogy mi a bánatnak van benne futós funkció, amikor arra pont, hogy használhatatlan? Kerékpározáskor persze, hogy jóval pontosabb, ott senkinek nem mozog a keze...

    Mondom mindezt évi 1.5k+ lefutott km-el a hátam mögött, kifejezetten "kütyüs" futóként, sokféle terméket élesben kipróbálva már.

    Ettől függetlenül én eléggé maximalista vagyok ezért továbbra is a mellkaspántos megoldást preferálom, melyből a jó minőség soha az életben nem zavarja a futót a mozgásban és term. nem is irritálja a bőrt sem, még akkor sem ha 3.5 óra futsz 30 fokban.

    (Ja és részemről én Garmin párti vagyok, a perfekt support és a hozzáállásuk miatt, míg a Polar ezen a téren számos negatív tapasztalattal gazdagított.)

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

Új hozzászólás Aktív témák