Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz falabu88 #205 üzenetére

    Május óta van meg a 12X, nem bántam meg. A mostani választékot elnézve... újra azt venném. Droid vonalon nincs számomra jobb.

    Egy csomó jó dolgot és pozitívumot lehetne írni, de attól nem leszel okosabb. :)

    Nagyon apró kifogásaim vannak, ami szőrszállhasogatás. De talán érdekes lehet

    - nekem túl nagy a mérete (Huawei P9-ről váltottam). Lehúzza a zakózsebet is.

    - nincs prémium benyomása, mint a P9-nek, vagy egy iPhone-nak, esetleg egy Sonynak. Olyan gagyi Samsung minőség. Kézbe véve és messziről is. De akinek nem volt valódi prémium telefonja annak jó ez az újkori anyaghasználat a tömeges droid telefonoknál. Tok nélkül használtam az összes telefont 1998 óta, így nekem számít, hogy mi van a kezemben... hiszen többet van a kezemben, mint a f*rk*m... Persze aki egy sok százezres telefont műanyagban tokban hord :W :U , annak nyilván mindegy az anyaghasználat... nekik műanyag szappantartóból is készíhetnének telefont. Könnyebb és olcsóbb is lenne. A Samsung rájött erre és ezért csinál is néha olyan telefont aminél nem akar prémium anyaghasználatot.
    Ez az egyetlen tárgy amit a legtöbbször, és a legtöbb ideig tartunk kézben az életünk során. Ezért számíthatna amit írok.... de a többségnek csak a szavak szintjén számít, amíg tokba nem rakják. Ilyenkor jönnek mi van ha leesik hasonlattal... Én meg azzal, hogy az autójukat is körbeszivacsozzák..? mert egy kisebb meghúzás az autón többe kerül, mint egy telefon.... és nem is ritka az autót érő sérülések. Hja, azt persze nem bugyolálják be.... csak a töredék áru telefont.

    - a lekerekített szélek nagyon érzékenyek. Véletlen érintésre már reagál a telefon. Nálam youtube videóknál volt bosszantó. De meg lehet oldani, a mérnökök is tudták, hogy ez így gáz... ezért a beállításoknál a szélek érintési területét fokozatmentesen be lehet állítani, és így már OK.

    - a gyári fólia hamar finom kis mikro karcos lett nálam, de azóta cseréltem.

    - az akksi töltés vezérlése 2022-ben elég gagyinak számít. A többi márka már elment a MIUI mellett. Lényegében nem lehet rendesen beállítani, hogy pl. csak 90%-ra akarod tölteni az akksit vagy akármi. Van egy titokzatos menüpontja a MIUI-nak ami majdnem csinál valamit... de, hogy mit és csinál-e egyáltalán... arról megoszlanak a vélemények.

    - mivel a droidon semmit nem használok ami az IOS-en ne lenne, így és egyéb okok miatt szerintem ez lesz az utolsó droid-os telefonon. Mivel én WP-s is voltam és imádtam... aki volt WP-s és szerette... az érti, hogy az IOS miért lehet vonzóbb a droid-nál. Aki meg nem, az marad a droid-nál. Főleg céges, üzleti környezetben és olyan jelleggű feladatra van használva... arra pedig az IOS tökéletes. Szerintem jobb is.

    ***
    Üzemidő ebben a méretben és a térerő mind-mind átlag feletti!
    Térerőben hozza a régi legendás Huawei-ek szintjét, WIFI-ben pedig még annál is jobb.
    Pl. a családban lévő S21, mind térerőben (ott durván) gyengébb és WIFI-ben is gyengébb. Ez sem zavar sok embert... veszik a Samu-t mint a cukrot, aztán majd nem fog tudni telefonálni ha fontos lenne, vagy az élete múlna rajta. Kevés ész.... de hát ez van... Én tuti nem adom kölcsön neki az enyémet :P

    Persze mindez csak egy szubjektív vélemény

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

Új hozzászólás Aktív témák