Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szzoo

    tag

    Ez jó hír, hátha így a Sea of Thieves eljut a sikerhez szükséges játékosbázishoz. Azt meg remélem, hogy a Microsoft nem azért adja "ilyen olcsón" a State of Decay 2-őt és a Crackdown 3-at, mert nem bízik a minőségükben. 2016-ban a ReCore féláron jelent meg, a Quantum Break-hez meg más játékokat csomagoltak. Azt lehetett érezni, hogy kompenzálnak mert nem lesznek 10/10-es játékok, én most is ezt érzem... (Tavalyról nem jut eszembe példa.)

  • szzoo

    tag

    válasz Cobra652 #27 üzenetére

    Tök mindegy mennyit adnak el egy exkluzív játékból, ha egy játék elad pár százezer vagy millió konzolt. PS4-re csak tavaly megjelent kb. 20 db(!) játék, ami nem indie, kritikailag pozitív volt és a felhasználók is szerettek. RPG-n kívül minden stílusban jött legalább egy jó játék.

    [ Szerkesztve ]

  • szzoo

    tag

    válasz Cobra652 #53 üzenetére

    State of decay, Killer instinct, Sunset Overdrive. 3 játék a listádról, ami saját logikád alapján nem érdekelte a közönségét... Mégis szereted és számodra a platform mellett szól. Érted, nem?

    [ Szerkesztve ]

  • szzoo

    tag

    Szubjektív, szubjektív, szubjektív. És ez a lényeg.

    2013-ban az Xbox bejelentésekor több exkluzív játék volt bejelentve Xbox-ra, ez porszem volt a PS tulajok szemében. Amíg nem volt X (és a Scorpio sem volt bejelentve), addig a legtöbb Xboxosnak nem hiányzott az erősebb hardver. Hogy megfordult a világ.

    Nekem egyetlen bajom az Xboxal, hogy a Microsoft töketlenkedik. Kellene a megkerülhetetlen ok a platform mellett. Én ezt jelenleg nem látom.

    A cikkben is szereplő előfizetős szolgáltatás szerintem nem ilyen ok. PC-n sokkal több lehetőség van "olcsón" játszani. Vagy PS-en ott a PS Plusz (jobb híján), amivel ugyan úgy el lehet lenni. Havi 3-4 PS4-en futtatható játék kerül be végleg. Az elmúlt pár hónap játékaiból: Deus Ex: Mankind Divided, Metal gear solid 5, Just Cause 3... Ha az a kérdés, hogy játszanál 100+ játékkal, vagy kipróbálnád az év játékát és behúznál mellé csak ~40-et, akkor nincs döntő különbség.

    Szóval, ha "mindegy mivel játszol csak jó játék legyen", akkor minden platformon el lehet lenni. Hamar eljut az ember oda, hogy kevesebb az ideje, mint amennyi játéka van. Ha meg játszani akarok valamivel, akkor mindegy hány száz másik játékom van... Folytathatnám, szerintem ezért nem megkerülhetetlen ok.

    Legkomolyabb érv a PS4 választás mellett, hogy több olyan játék van rá, ami xboxon nincs és amivel érdemes lenne játszani. Sok nagyon jó AAA cím csak PS4-en van és gazdag jövőkép is itt van. (Nem fontos az AAA, csak indie játékokkal tele mindenhol a padlás.) PS-en minden évben van több frissnek ható, sistemseller játék. Játszani veszünk konzolt, ez nyerő pakli. Ezt kellene ellensúlyoznia a Microsoftnak. Játékokkal, jövőképpel. Egyetlen ilyen szintű feature szerintem a Backward Compatibility. Csak az meg régebbi játékok futtatásáról szól. Sosem fog olyan hype-ot kapni, mint bármelyik Sony blockbuster.

    Kézenfekvő lenne tartalmat gyártani, ettől még lehet "külön utakon járni". Nem évi 2-3 darab jó/közepes vagy reciklált játékot kiadni. Meg kellene próbálni olyan szintű játékokat fejleszteni, mint a Sony és a Nintendo. Ha a partnerek (multiplatform fejlesztők) tele rakják a Store-t multiplayer, lootboxos, mikrotranzakciós játékokkal, akkor singleplayer játékokra kell fókuszálni lootbox nélkül. Sokan nem szeretik. Naés, ezzel lehet kitűnni a tömegből. Nem véletlenül robbant akkorát a Cuphead...

    Én amit nem tudok megérteni, hogy mindig jön a "kit érdekelnek az exkluzívok" kijelentés és követi a felsorolás az Xbox játékokról. Most akkor az Xbox community gyűlöli vagy szereti a Microsoft exkluzív játékokat? (Tudom utóbbi.) Hát a PS játékokat is ugyan úgy szeretné. Csak nem érdekli, mert direkt nem követi - ezt elfogadom. Nyilván van szemellenző mindkét oldalon: PS-re nem kell Forza, mert ott a GTS. Nem fontos a Halo, mert fut a Destiny. De a Microsofttól is el lehetne várni, hogy olyan szintű és annyi játékot gyártson mint a másik két konzolgyártó. Ha ezt megtenné, akkor nem lenne szitokszó az "exkluzív".

    [ Szerkesztve ]

  • szzoo

    tag

    válasz Polllen #93 üzenetére

    Ugyanattól az embertől jött?
    Igen, de valami régebbi topikból. Csak megmaradt bennem és most kiadtam magamból.

    A vgchartz annyiból csalóka, hogy csak a fizikai hordozón eladott játékokat számolja. A 32 Gb-os belső tárhely miatt a Switchen nem tudom milyen százalékot tesz ki a digitális eladás (főleg ezeknél a nagy játékoknál). Tippre: nem létezik. A többi platformon viszont igen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák