Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    Háát, nem is tudom.
    Ujjlenyomat mágnes festett gombok, háttérvilágítás nélkül olvashatlan feliratok, de legalább RGB világít. :))

    alacsony profilú mechanikus kapcsolókra épülő billentyűzetnél kicsit megtört a lendület: a gyártó által beépített egységre a legjobb szó az, hogy vízszintesen zsúfolt, talán jobb lett volna a numerikus részt elhagyni

    Ahhoz képest, hogy a 15.6" nem gamer laptopokon is szokott hasonló kiosztás lenni, csak ott a méret korlátok miatt összenyomorgatott mini numpaddal, félcenti széles ISO Enterrel, félmagas F gombokkal, kezelhetetlen kurzorokkal, nem értem, mi a bajotok a 96% layouttal.

    Kb. ez a legtömörebb, majdnem teljes értékű billentyűzetkiosztás, ami létezik, 2 gomb marad csak le a teljes kiosztáshoz képest, abból az egyik a ScrollLock, amit kb. a kilencvenes évek közepe óta senki sem használ, szerintem a 30 alattiak már azt se tudják, hogy mire volt jó.

    Másik meg a Pause, amire nagy szükség volt akkor, amikor egy program nagy mennyiségben hányta ki magából a hibaüzeneteket a /stdout-ra, és el akartad olvasni.
    Csak azóta feltalálták a scrollozható konzolokat, sőt a GUIt is.

    és kicsit nagyobb távolságra tenni egymástól a gombokat - mindenesetre nekünk többször is sikerült két gombot egyszerre lenyomni.

    Szerintem inkább az zavar, hogy a kupakok nagyjából szigetes laptopbillzet formájúak: kicsi a hely az egyes kupakok között, ráadásul nem elég ívesek+túl laposak ahhoz, hogy ki tudd tapintani, hogy hol a gombok közepe/széle, nem veszed észre, ha 2 szomszéd gombon van az ujjad.

    Ha megnézel egy rendes asztali billzetet, azokon sokkal nagyobb rés van az egyes kupakok élei között, nehezebb egyszerre több gombot lenyomni akaratlanul.

    Persze az izommemóriát is nehéz felülírni, ha nem az adott kiosztásra van kondícionálva az agyad, akkor eleinte biztosan mellé fogsz nyúlni a nem megszokott helyen lévő gomboknak.
    (Pl. HP 8570p-ről 840 G2-re váltáskor eggyel odébb vándorolt az Ins-Del :W)

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák