Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz Memmaao #85 üzenetére

    "Nem értek egyet avval, hogy egy vérnyomásmérő érthetetlen lenne egy laikus számára. Az új készülékek jelzik a ritmuszavart, a kóros értékek esetén riasztanak."

    Elméletileg igazad van, azonban én ebben egy kicsit vitatkozom veled. Nekem Microlife BP A200 AFIB -es készülékem is van, ami nem a "leggagyibb" készülék. Ezzel én tömbszőr mértem pivarfibrillációt, de hiába mutattam meg az orvosoknak nem fogadták el az eredményt, mondván és ebben igazuk volt, hogy a készüléknek pozitív false riasztása van (érthető okokból), másrészt csak az EKG az ami egyértelműen diagnosztizálja a pitvarfivbrillációt. Akkor vettek komolyan, amikor végre a sürgősségin is kitudták mutatni.
    Volt olyan is, hogy a háziorvosom EKG-én egyértelműen látta, de mivel a nyomtatója bedöglött, így nem tudta kinyomtatni és csak leírta a látottakat, tapasztaltakat. Ez se volt elég, mert mire kijöttek a mentők (1 óra, pedig a rendelőből hívta a háziorvosom), a sürgősségin vártam 3 órát, addigra elmúlt. És ennyi volt, hazaküldtek.

    (#86) Memmaao

    Egyetértek.

    "biztonság érzetet ad " :K Másrészt nagyon szeretem a kütyüket! :)

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Új hozzászólás Aktív témák