Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz erdoke #39 üzenetére

    ez szép dolog, de azt nem egészen értem, hogy miközben a reptéren húzod a táskádat, rohansz, hogy elérjed a csatlakozást, hogyan tudsz egy érintőképernyős telefonon üzenetet írni, vagy akármit csinálni? nekem eddig nem nagyon sikerült anélkül, hogy belerohantam volna pár emberbe, mivel fizikai visszajelzés hiányában folyamatosan a képernyőt kell bámulni. ha meg már megáll, leül az ember, akkor teljesen mindegy, hogy egy vagy kétkezes.

    amúgy nem arról volt szó, hoyg a kódot kell elrejteni, hanem arról, hogy az eredeti UI-t kell elrejteni 3rd party kiegészítőkkel (és a kiegészítők kiegészítőivel), mert másképpen nehézkes és csúnya. vagy ha ez teljesen jó így, akkor mire való a wimo shell egyáltalán? miért nem egy sima wince kernelt adnak a géppel, hogy majd úgyis mindenki testreszabja?

  • majom2

    senior tag

    válasz erdoke #39 üzenetére

    Nyilván arról van szó, h elég nagy probléma ha egy GUI-t folyamatosan skinezni meg rejtegetni kell h használható maradhasson. Vagy legalábbis valamennyire elfogadható legyen... Egyébként szépen elrejtettek jó sok mindent az O2-ben, de a videóban mégis felugrik az ocsmány wm popup...
    Most itt nagyon leragadtunk a GUI-nál, de nyilván lenne még itt jópár dolog amit oprendszer szinten kéne támogatni h ne kelljen mindenhez valami kiegészítés.

    [ Szerkesztve ]

  • Ulkesh

    őstag

    válasz erdoke #39 üzenetére

    "Miért, a MacOS kódja hogyan néz ki? Azt nem elrejtették egy UI alá?"

    - MacOS-t már nem néz ki sehogy, kb. 8 éve nem fejlesztik :D
    - A Mobile OSX az iPhone rendszerének a neve
    - WinMo esetén meg az a probléma, hogy a rendszer UI-t rejtik egy gyártói felület alá, amihez még pluszban pakolgatsz különböző témákat, tovább terhelve az amúgy is terhelt hardvert

    "Ha jól megnézted az Omnia II videóit, akkor láthattad, hogy egészen a közép beállítási szintig lemegy a UI"

    Érdektelen.
    Ha a vásárlónak megfelelne az a szoftverkörítés amit egy ilyen készülékkel vesz, akkor soha nem venne smart készüléket, mert azt ma már bármelyik középkategóriás mobil tudja.
    Ha meg elkezd programokat telepíteni, akkor kénytelen szembesülni az eredeti UI közel 10 éve tervezett elemeivel, ami ma már minden csak nem átlátható és könnyen kezelhető.

    "Nekem megfelelne egy teljesen csupasz WinMo az adott készülék drivereivel előtelepítve, de ilyet nem ad ki egyetlen gyártó sem. "

    Sokan már annak örülnének, ha rendesen megírt drivereket kapnának, vagy akár egyáltalán kapnának drivereket egy WinMo készülékhez. 2009-ben ugye minek rendszer szinten támogatni a hardverkomponenseket (GPU, mozgásszenzor, GPS stb.).

    "Én azt látom, hogy Androidon is ez folyik, a HTC UI-ja sokkal pofásabb, mint a "csupasz" Android. Viszont eszembe se jutna ezért hőzöngeni, ha a készülék ettől még gyors marad, és szabad memória is van bőven."

    A Hero tesztjei szerint sajna a felület sok az alá rakott hardvernek, szóval itt is a rendszer és a UI viszi el a hardver teljesítményének javát, az alkalmazásoknak meg alig marad valami.

    "Tehetsz rá másik üzenetkezelőt, másik tárcsázót, másik telefonkönyvet, ha a gyárilag kapott nem tetszik. Ilyet tudtommal más OS-eken nem nagyon csinálhatsz."

    iPhone-on mivel mindezek csak alkalmazások, lazán lecserélhetők bármikor, bármire (a gyári megoldásokat akár le is törölheted, ha nem kell).
    De ha jól tudom Android alatt is lecserélheted ezeket az elemeket.

    WinMo alatt, ha nem tévedek pont nem teheted meg. Rakhatsz fel másik alkalmazást, de az a rendszer eredeti kódját fogja a háttérben használni, így max csak egy másik felületet kapsz, de ugyanaz a motor marad a háttérben.

    ---

    A névváltoztatáshoz meg:
    App Store - Market Share
    Apple Store - MS Store
    iPhone - WinPhone

    Éljenek az eredeti ötletek :D

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák