Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zotya84

    őstag

    válasz PuMbA #161 üzenetére

    Ez nem igaz. Simán megoldható, kb 10 perc alatt. És ha az említett mbr2gpt-vel valamiért nem akar működni (elég kényes a cucc), akkor sem nehéz, de jó ha van egy LiveWin10-es pendriveot, meg tudsz partícionálni, és pár diskpart/command parancsot is ismersz. De még akkor sem több 15 percnél, ha lassú vagy..

    [ Szerkesztve ]

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • Zotya84

    őstag

    válasz PuMbA #178 üzenetére

    MBR-nél 3 partíció: Aktív boot, Win, WinRE.
    Uefinél 4: Boot, MSR (nem jöttem rá, miért, de nem hiányzik, ha nincs), Win, WinRE.

    Ha valami kavar van mbr2gpt-vel, akkor kell egy PartitionWizard, törlöd a boot-ot, konvertálsz, diskparttal létrehozod a GPT-Bootot (primary, megfelelő GPT ID-val, attribútumokkal), bootrec-kel megoldod a bootolhatóságot, reagentc-vel hozzáadod a WinRE-t, majd, ha már megy a rendszer, akkor eltávolítod a WinRE-betűjelet, és beállítod a recovery ID-t, atrribútumokat.
    És a végére lesz egy olyan GPT-partícionálásod, mint ha frissen telepítetted volna.

    Csak azért tudom, mert ha nem is napi, de még mindig heti szinten kell konvertálnom, és bizony a 7 még 512-vel alignál, nem 4K-val, így az mbr2gpt legtöbbször nem validálja, és ezáltal nem konvertálja a lemezt, layout hibával. Esetleg 4 primary, vagy van extended partíció a lemezen (akármilyen korábbi maradék, ami lehet, akár WinRE is, esetleg adatpartíció, laptopoknál a gyártói recovery partíció(k)), akkor meg eleve nem tud vele mit kezdeni. ;)

    #182 Flatronw: Ööö.... sztem nem fogják. Van még 4 év, hogy ha valaki annyira akarja használni, tudjon tenni érte. És akkor még csak a frissítés ér véget, nem a rendszer. És ezzel sincs baj. Szerintem. Aztán lehet, hogy tévedek.

    [ Szerkesztve ]

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • Zotya84

    őstag

    válasz Doky586 #190 üzenetére

    Ööö... nem minden esetben csinálja jól, ami annyira nem is meglepő, minthogy a 4K később jelent meg, mint a 7. A 100megás Bootpartíciót nem jól hozza le sokszor, így lehet újra-alignálni 4K-hoz, hogy jól partícionálható legyen, mert eleve nem 1MB-hoz alignál. Persze, ha működő rendszer alól partícionálsz programmal, akkor jó lesz, de a setup nem hoz pontos eredményt. Sokszor annyira, hogy bizony kellet újraalignálni, csak, hogy használható tempót hozzon a 4Ks HDD. Még akkor is, ha nem 4Kn, csak 512E.
    Nálunk? Max felénk, a sok okos hómjúzer. De igen, még mostanság is találkozom XP-s partícionálással – bár emlékeim szerint valamikor január végén volt az utolsó.

    (De igazából így 2021-ben ez már annyira nem is lényeg. Szerencsére még max pár év és kifut a 7 mindenhonnan, ahonnan ki kell/lehet neki.)

    [ Szerkesztve ]

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

Új hozzászólás Aktív témák