Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    Megnéztem a bejelentő videót, és ha lehántom az érzelmeket célzó maszlagot, akkor az első benyomásaim vegyesek.

    Kinézet A redisign alapból tetszik, egyben indokolja is, hogy miért nem egy szimpla W10 update. Kicsit a Vista-ra emlékezetet a 10 alapjain. A középre helyezett Start menü nekem nem jön be, remélhetőleg lesz opció balra pozícionálni (különben megismédlődhet a W8 balhé, hallod MS?). Az ablakkezelés fejlesztése azonban tetszik. Ez saját ötlet, vagy valakitől másolták?

    Widget Nem amiatt kukázzták korábban őket, mert potenciális biztonsági rések voltak bennük? Ezek szerint mégis meg tudták oldani? Én mondjuk örülök, egy óra meg időjárás előrejelző korábban is volt az asztalon. Viszont hogy visszahozták a Vista "tálcás" megoldását, és nem a 7 szabad elhelyezését választották, pff.

    Teams Remélem, ez nem lesz kötelező! Oké, hogy a MS ismét megpróbál egy FB-szerű közösségi rendszert kialakítani (és a mobil piacra újra betörni?), de engem ez vajmi kevéssé érdekel. A munkahelyemen is van, de a Skype-hoz képest baromi lassú mind betöltés, mind használat során, egyedül a több emberes prezentációknál látom értelmét.

    Store Ha az új bolt gyorsabb és kényelmesebb lesz, az egy hatalmas előrelépés. Pláne, hogy a Game Passt akkor már megéri natívan ott venni, és nem pl. Steamen. Remélem, hogy ezt a W10 is meg fogja majd kapni.

    Android appok Értem én, hogy a macOS után ők is el akarták mondani, hogy "Igen! Megcsináltuk!", de szerintem a legtöbb esetben nem fognak jól menni az eredetileg kis képernyős telefonokra írt programok. (Bővebben) Portolás esetében viszont nagy segítség lehet, bár ennek köszönhetően megszaporodhatnak az igénytelen portok is.

    Auto-HDR Jól néz ki, ugyanakkor kérdés, hogy ez mekkora plusz erősforrást fog igényelni. Mert szerintem nem véletlen, hogy a közel 10 éves Skyrimmel demózták a lehetőséget, és nem egy újabb játékkal.

    Összegezve A jelenlegi gépem valószínűleg nem tudná futtatni a Windows 11-t, de majd még nézegetem és amit lehet, állítgatok. Bár mivel a Linux nálam CSM alól indul, ezért nem biztos, hogy akarom is. Viszont érik egy új laptop vásárlása, és arra már menni fog a W11. A régi meg megy projektor vezérlőnek, reméllhetőleg 2025 után is működni fog, és nem akarja a MS egy updatetel kivégezni, mint az Adobe a Flasht...

    #28 arnyekxxx Szóról szóra ugyenez.

    #151 BiP Valószínűleg az a mögöttes pszichológiai mozgatója :K Ettől függetlenül én is szeretném tudni, hogy miben nem felel meg a gépem egy advanced menüponttal, vagy akár egy txt fájlba tolt exporttal :(((

    #223 GoodSpeed Bejelentették, hogy 2025 végéig kap a W10 frissítéseket. De szerintem kritikus hibák esetén utána is jönnek majd rá patchek akár 2030-ig is.

    #224 joelke HU A perek kivédésére van az EULA, amit gondolom jól megírattak, hogy ez ellen védjék magukat. A hardverpiac meg szerintem enélkül is pörög, bár a COVID karantén utáni időszakban vlaószínűleg lesz egy észrevehető lassulás. Na, ez utóbbin csavarhat egyet a W11.

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák