Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Kansas #449 üzenetére

    Ha ext3 volt az alapértelmezett, akkor az nem most volt - ext4 van már vagy 10 éve defaultból, de a 3-ast sem tehette semmi gallyra, mert az is naplóz. Amit egy nem normál leállás megboríthatott, az az ext2 volt.

    Általában aki Linuxhoz konyít, az elég jól Windózhoz is, fordítva nem szokott lenni.

    "Aki meg azon akad le, hogy a Windows-t frissíteni kell havi egyszer,"
    Esetleg többször...
    De amúgy az Ubuntu ~10 éve menet közben frissül, észre sem veszed. Csomó embernek csináltam már olyan frissítőscriptet, hogy a gép indulása után háttérben lefut, így nem zavarja, nem akarja kigyilkolni, semmi. :D

    "Desktop-on nem bújtam a kernel logokat, ott nem tudom, mennyi panic volt,"
    A kernelpánikot tuti észreveszed :D (Elég szépen kiakad a gép.)

    " de ezen a szakaszon is át kell esni egyszer, "
    De nem az éles, napi használatú gépen... erre van a virtuálgép...

    "Igaz, akkoriban képes voltam a fő(desktop) gépemre is Linux-ot rakni,"
    Nekem 2008 óta van az eldőleges gépemen Linux, 2001-2008 volt dualboot... :D Azóta Windows csak virtuálisan, ha nagyon kell valamire Teljesen jól elvagyok..

    "Anekdotákat hallottam olyanról is, hogy valaki kalóz Win7-ről frissített az ingyenes év alatt Win10-re és onnantól jogtisztának ismerte fel az MS - alighanem egy mázlis aktivációs bug lehetett..."
    Vagy inkább csak az MS akciója, hogy frissítsenek már az emberek, mert nyűg nekik a 7 :D

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Kansas #449 üzenetére

    Olyan 3 évig volt egy Debian-os netezős gépünk az egyik korábbi cégnél (2013..16 folyamán), Ext3 fájlrendszerrel. Mivel senki nem törődött vele, így legalább heti 2 áramtalanítás élt meg leállítás nélkül, mert a nap végi kötelező áramtalanításnál simán csak kinyomták az elosztóját... Mégis minden esetben másnap reggel helyrerakta a naplóval magát és elindult gond nélkül.

    Nem tudom nálad milyen gondok voltak, de ezt folyamatosan láttam, ez nekem elég bizonyíték volt az ext3 megbízhatóságára. Azóta meg már mindenhol default az ext4.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák