Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shadowbull

    addikt

    válasz Füleske #331 üzenetére

    Látom gondjaid vannak az értelmező olvasással. Nekem mint felhasználónak, napi használati szempontból tökmindegy hogy 400 vagy 800 Volt, csak emiatt nem választok autót. Az akkuk gyorstöltése viszont bizonyítottan gyorsabban fekteti ki az akksikat, minél nagyobb teljesítményű töltést használsz és minél gyakrabban annál inkább.

    Pazarol a világ, én meg segítek neki.

  • Rolly

    veterán

    válasz Füleske #331 üzenetére

    Ez a Tesla akku egy 85 kWh-s pack ha jól értem ez 350e kmt ment 8 év alatt... még csak 700-800 ciklus körül jár maximum... ha meg 20-80 között volt használva még ennyi sem... Nem mindegy, hogy az akku 45-ös és abba raksz 350e km-t vagy 85 vagy 100-as abba

    Az Ioniq 28-as ennyit kb 1400 ciklussal ér el... és még ekkor is 100%-nak mutatja magát és tudja a gyári adatokat, de valjuk be ezt csak tükrözéssel lehet megoldani :)

    Például PSA 50 kWh bruttó 45 kWh nettó akkuba most is 44,5-45 kWht tudok optimális esetben tölteni, de az akkut 95,6%-osnak mondja... ennyi erővel mondhatná 100%-osnak is :)A nettó bruttó közötti tartalok mindenképpen kell, mert nem jó az akkunak a 100%-ig töltés.
    Nem vagyok benne a Hyundai dolgaiba de szerintem az ioniqnál nem 10% a puffer hanem 20% így igazából 10-80 között van használva az akkuja (28-asra gondolok) és ezért is bír olyan gyorsan tölteni és olyan kis degradációt hozni... és ezt a 20%-os puffert csökkentik folyamatosan tippre 5-7%-ig miután majd beindulna a kapacitás csökkenés

    Ioniq 5 töltés csúcsa (ha jól tudom 220 a csúcs) valóban nem a legerősebb ahhoz képest, hogy 800V-os a rendszer eTrong GT Taycan kicsit gyorsabban tud tölteni... Bár szerintem a BMS nem tud benne többet, mert nem sokat nyertek volna vele... ami jó az Ioniq5 töltésében, hogy 80%-ig húzza 140 kWh körül...
    Például a BMW i4-re is 200+ körüli csúcsot ígérnek.

    Azért a Hyundainak van gondja az LG Chem akukkal :) több 100e akkut cserélnek visszahívásba...

Új hozzászólás Aktív témák