Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    válasz lezso6 #1119 üzenetére

    Ha velem érdemben szeretné beszélgetni, akkor légy szíves csiszolj a stílusodon! Ha csak beszólni, leszólni, gőzt rajtam kiereszteni, az más, akkor felesleges folytatni.

    A mikrofon relevanciájának kérdését(!) azért hoztam fel irányként, mert ha az nem képes akármiből egy egyenes vonalrész rögzítésére, a torzítatlan tartományon belül, akkor az semmiféle torzított lábdob/akármi olyan részlete nem lehet, ami megszólaltatható. Nem önmagában, hanem a teljes hanganyag egy részeként, természetesen.
    Ha viszont tud ilyet rögzíteni, akkor a kérdés tisztázott. Egy feltételezett magyarázat nekem viszont kevés, mely szerint ez elektronikus zene, és ezt adja ki végeredményként, mert ahhoz ez túl szabályos.

    Ami a 44.1 kHz-en tárolt, 20 kHz-es fűrészjelet illeti – amit térdekességként mutattam – az csak arra vonatkozott, hogy ebből a formából mit csinál a tömörítés. Nem arra, hogy mi lesz belőle, mire megszólal. Vizsgáld meg azt a részt is, ami lehet, jobbra kilóg a képernyőről.
    Mellesleg a szinuszok a mintavételezéshez közel így tárolódnak, nem szabályos fűrészjelként.

    Az időpontok a Gridlok mintádban: 4.1860, 4.2130, 6.9450, 6.9710, 9.7040, 9.7300 stb.
    Ha tovább fésülöd, lesz teljesen hibátlan egyenes is.

    Mutattál egy zenét, állítod, hogy ez így pöpec hanganyag, és meghallod a veszteséget tömörítés után. Próbálok rájönni, hogy az-e, de ha neked meggyőződésed, hogy itt nem lehetséges torzítás vagy egyéb anomália, akkor esélytelen bármiféle értelmes érv-ellenérv ütköztetés.

    Cerebellum
    Az a vicc, hogy a gitárszóló megreccsenése, ha erre gondolsz, épp a FLAC-ben van. A 32 kbps ezt már nem tudta eltárolni. :))

    PuMbA
    Ennél a hanganyagnál, ahol kevés magashang van, speciel rosszabb eredményt adott az OPUS 32 kbps, sokkal művibb jellege lett. Ellenben a következő nem véletlen lett OPUS.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák