Keresés

Aktív témák

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Gergosz2 #14 üzenetére

    MINDIG ELŐRE UTALOK, ÉS UTALNAK NEKEM IS!

    Még sosem volt probléma, pedig már 50+ üzletet lebonyolítottam akár vevőként akár vásárlóként.

    Annyi a titok, hogy utána kell nézni kicsit az embernek akitől vásárolni akarsz.

    Mint írtam előreutalással még nem szívtam, de úgy már igen, hogy elküldtem egy cuccot utánvéttel, kifizettem érte jó 2000Ft-ot a vevő meg meggondolta magát én nem vette át.

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz hackeeeee #103 üzenetére

    Érdekes módon én ugyanezt kértem az egyik itteni eladótól. Ő újonc volt én meg már rohadt régóta itt vagyok. Egy vezeték-nélküli Xbox controller volt, meglepően jó áron adta ezért szerettem volna meggyőződni, hogy tényleg hibátlan-e.

    Minden bizalmatlankodás vagy visszakérdezés nélkül belement. Elküldte nekem a controllert, kipróbáltam, működött, még aznap utaltam az összeget neki.

    Ha én ennyire bizalmatlankodó vagyok vagy a vevőim lennének azok rengeteg jó üzlettől estem volna el. Adtam már el komplett PC konfigurációt ahol a vevő ajánlotta fel, hogy kifizeti előre postástól együtt és küldjem.

    Persze értem én hogy ha valaki maximálisan bizalmatlan akkor nem verhetik át egykönnyen de az is biztos, hogy sok jó üzletről lecsúszik.

    Még annyit, hogy maximálisan egyetértek jer1cho-val. Kikiáltják itt a legjobb megoldásnak, hogy SOHA NE UTALJ előre, közben egy utánvétes vásárlásnak sokkal nagyobb a rizikója, költsége, ráadásul ott mindkét fél kockázatot vállal.
    (elküldöd, nem veszi át, megkapod, átveszed de nem az van benne stb stb)
    Szóval keresem a logikát de nem találom...

    [ Szerkesztve ]

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz misx #199 üzenetére

    Megcseszheted a vaterádat. Az egész csak a te (meg a többi eladó) lehúzásáról szól. Vagy te tényleg elhiszed, hogy az ottani licitálással szerződés jön létre? Ugyan már...

    Belefutottam múltkor egy fogalmatlan vevőbe aki licitált egy termékemre (ami kiemeléssel meg mindennel együtt alapból valami 500Ft környéki összegembe került, csak a hirdetés) majd kitalálta, hogy nem veszi át. Írtam neki, hogy fizesse meg akkor legalább a feltöltési költségeket amit miatta elbuktam. Erre sem volt hajlandó sőt még neki állt feljebb. Eldurrant az agyam, írtam a vaterának, hogy akkor én most beperelem ezt a barmot, szeretném érvényesíteni a jogaimat, mit is kell ilyenkor tenni. Pár levélváltás után odáig jutottam, hogy küldjek neki egy utolsó felszólítást 7 nap elteltével csatoljam be a vatera email címét is és adjak negatív értékelést neki, így ha ő bosszúból szintén negatívot akar adni azt majd kivizsgálják és törlik az én negatívomat. Majd utána újra meghirdethetem a terméket. Szó nem volt már arról, hogy én ezzel perelhetek és nyerhetek. A ráadás a végén jött amikor megkaptam a negatívot tőle bosszúból, amiben teljesen más indok szerepelt mint amiket levélben írt nekem, írtam a vaterának hogy akkor a megbeszéltek szerint vizsgálják ki és töröljék a negatívomat. Visszaírtak, hogy sajnos ők ilyenben nem tudnak nekem segíteni, két fél vitás ügyében nem tudnak mit tenni. Mindezt azután, hogy ők írták, hogy kivizsgálják.
    Ezt csak azért írtam le, mert sokan azt hiszik, hogy a vatera biztonságosabb, mint pl. a hardverapro. Ugyan már...
    Csak ott fizetsz azért, hogy hirdethess valamit, majd ha el is adod akkor nem kevés jutalékot, amit ha nem fizetsz be akkor behajtókat küldenek rád akár pár 100ft-ért, ami a behajtói díjjal együtt már mindjárt lehet akár 10e Ft is. Itt meg (még) egyelőre ingyenes a dolog, cserében jobbak lehetnek az árak...
    Ha valamit a vaterán hirdetek 10 ezerért, itt fent van 9ért, jobban örülök ha itt adom el mert legalább nem azt a féreg céget gazdagítom...

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz misx #266 üzenetére

    Na azért ez nem így van. Mármint az első része igaz, hogy mesterségesen keltett igények gerjesztésével próbálják eladni a cuccaikat. Jó példa erre az intel az évente változó processzor foglalataival.
    De még mindig a felhasználóé a döntés, hogy bedől-e ennek a marketing maszlagnak vagy nem.

    Egy idő után kinövi az ember. Nekem is volt olyan korszakom, hogy próbáltam lépést tartani a fejlődéssel, most egy olyan konfigom van ami jó 3-4 éves és még mindenre elég. Egy procit vettem bele használtan jó 1 éve meg egy videókarit. Ennyi.

    A legnagyobb pénzkidobás megvenni mindenből a legújabbat feleslegesen.

Aktív témák