Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aureal

    senior tag

    válasz sankaiten #1046 üzenetére

    Szia!

    Gyanús hogy a vhs magnó defektes vagy a csatlakozója.
    Jól gondolkozol annak ellenére, hogy nem tartod magad műszaki vénájúnak, ha más eszközön tesztelve sem működik a videó vagy ilyen leírt hibákat csinál, akkor azt el kell felejteni.

    (Van egy Samsung videóm ha érdekel, de azt hagyjuk későbbre...) :))

    Az a video digitalizáló, úgy nézem 25 rúpia, ami nem túl olcsó megoldás, azaz párhuzamosan illene profinak lennie!
    Nekem egy hasonló ócó cucc volt, [link] csak Delock márkájú, de tökéletesen működött.
    A driver itt azt jelentené, hogy az eszköz a szgéppel működni tudjon, kell egy spec. szoftver hozzá (illesztőprogram), amit a windows ha nem talál meg automatikusan, a gyártó oldalán a support lehetőségnél lehet megtalálni legtöbb esetben. Tudni kell milyen windowst futtat ehhez a géped, de kéne erről egy leírásnak is lenni a dobozában, hogy elolvasd a telepítési lépéseket + hogy mit hogyan állíts be.
    Ha esetleg Miskolc közeli vagy, segíthetek! ;)

  • cocka

    veterán

    válasz sankaiten #1046 üzenetére

    egy Renkforce RF-GR2 digitalizálót

    De amúgy ez csak microsdre ment? Mert az ilyen flash alapú adathordozók közül pont a memóriakártya az egyik legmegbízhatatlanabb. Plusz ha jól látom, csak SDHC-t támogat, azaz csak 32 gigáig. Plusz az a 480p is elég aggasztó, mert azt még el tudom képzelni, hogy automatikusan deinterlace-el, de tudtommal a magyarországi VHS anyagok nagyja vagy PAL vagy MESECAM. Azok felbontása pedig 576p.

    Plusz asszem az fps is számít, tehát NTSC az 480p (pontosabban: 720×480) 30 fps, míg a PAL az 576p (720×576) és 25 fps. Vagyis ha csak NTSC-t támogat a cucc, simán elképzelhető, hogy igen durván vibrálgatni fog a kép vagy elszíneződik.

    Nő vagyok

    És ez számít? Ismerek matematikus nőket is.

    kb 50 kazettát kell majd digitalizálnom, ami azért elég sok, ezért választottam az otthoni megoldást

    Nálam is hasonló a szitu, de nem is az 5000 a probléma, hanem ha esetleg még VHS magnód sincs, akkor üljél ott egy hétig, mire végignézed a kazettáidat? És ugye nemcsak végignézni kell, hanem válogatni is közben, hogy mi kell, mi nem. Szal. nonsense. LOL

    de sajnos a kép csak kék volt, hangja pedig nem volt.

    Na ez az! Az összes webáruháznak kötelezővé tenném, hogy tüntesse fel, hogy az adott eszköz NTSC-re, PAL-re vagy MESECAM-ra is alkalmas-e.

    valamiért nem ismerte fel a TV és nem tudta lejátszani a kazettát

    És a videómagnó tuti jó? Mert ha nem dugod rá a TV-re vagy másik TV-re dugod, akkor működik a lejátszás, azaz hallod, hogy megy?

    hasonló SCART-os DVD lejátszóm is van,

    De a DVD lejátszókon RGB-t is támogató SCART van.

    Windows aztán telepíti az illesztőprogramot magától, ami nem történt meg, mert azt írta ki a gép, hogy a csatlakoztatott USB-eszköz működésében hiba lépett fel.

    És újraindítás után sem javul meg? És ezen csatlakozás révén a gépre is tud rögzíteni a cucc vagy csak a bele tett memóriakártyára?
    Mondjuk az is érdekes, hogy a legrégebbi támogatott rendszer ehhez az eszközhöz az XP. Lehet talán meg kéne próbálni egy XP-n is, hogy ott hogy muzsikál, lehet hogy ott tökéletesen működni fog.

    A digitalizálóval viszont ugyanúgy kék képet vesz fel, és semmit hangot (illetve halk zúgást). Szóval azon tűnődöm, hogy nem az átalakító hibás-e.

    Tuti az a baj, hogy NTSC-t támogat csak. Tehát amerikaiaknak vagy japánoknak jó csak.

    És még az Aureal-féle cucc se biztos, hogy támogat MESECAM-ot, mert az ugye nincs a leírásában.

    amin AVI-ban menti le a fájlokat.

    Azért annak a kódolására én kíváncsi lennék. Ezért is gyanítom, hogy szerintem ez elég régen, még vmikor az XP-s korszakban gyártott eszköz lehet, amit már nem is szabadna forgalmazni. A minimum az lenne, hogy h264-ben mp4-ben mentsen. Tudtommal a h264 nem is kompatibilis az avi containerrel, szóval gyanítom, hogy vagy DivX vagy Xvid codecet használ. Azok meg azért elég régiek és bizonyos asztali lejátszókon pl. már nem is támogatottak. Vagy legalábbis nem minden verziójuk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák