Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz RetepNyaraB #18 üzenetére

    40-50% teljesítmény körül már minden lapátnak kezd megjönni a hangja, három lényeges pont van:

    Nem a 40-50% a lényeg, hanem a lapát sebessége, ami 12cm-es ventiknél nagyjából 800-1100 RPM körül kezd el kritikus lenni. Mint említettem, a 1200RPM-es Noctua Redux is kellemetlenül zajos. A Fractal Design 800RPM-es Silent R3-asa viszont néma teljes fordulaton is.

    Egyébként annyi inkább az érdekes, hogy ha veszel egy Noctuát, ezt a bíkvájetet stb stb, akkor nagyjából tudod mit kapsz. Egy tetszőleges, kedvező árú, de márkás cuccnál (Arctic, CoolerMaster, mittomén) bizony be kell kötni és meghallod a frankót, aztán mókolhatsz a fordulattal, vagy küldöd vissza káromkodva.

    Pont most futottam ebbe, nézegettem mindenféle teszteket, állították, hogy a Noctua Redux 1200RPM 5-7-9V-on néma, gyakorlatilag meg csak 5V-on csendes valóban, de már 7V-on is hallható, 12V-on meg szabályosan zajos. Ugyanilyen tesztben a Fractal Design GP-14-esére is azt írják, hogy 9V-ig zajtalan, de 12V-on is csendes. Berakom, erre 12V-on nagyon hangos, 5V-on zajtalan.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák