Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #56573440 #44 üzenetére

    "Eleve nincs olyan ipari formatervezésben sem hogy valami univerzális állandóként szép."

    És én még véletlenül sem erről beszéltem. Az ipari formatervezésben viszont van egy olyan elv, hogy törekedni kell az esztétikum és a funkcionalitás harmóniájára. A sárkányos villogó faszpörgettyűnek egy VGA-n nulla funkciója van. Én nem azt akartam megmondani, hogy mi a szép, hanem mi az ami ronda. Az öncélúság és a lopott ötletek dilettáns felhasználása ronda. Általában.

    "A távol keleti autógyártás se véletlenül néz ki másképp mint a német."

    Én nem stílusbeli különbségekről beszéltem, hanem azokról az undorítóan céltalan megoldásokról, amiknek semmi hasznuk nincs, aránytalanok, dilettánsak és még ha fel is használnak bevált design paneleket, rosszul alkalmazzák. Hozzá kell tenni, hogy a távol-keleti autógyártás nagyon sok évtizeden keresztül éppen a nyugatit másolta (sokszor hajmeresztően félreértett módon), míg rá nem talált a saját egyéniségére. Egy mai Mazda, Toyota, Kia vagy Nissan simán odatehető az európai autók mellé és olykor egészen formabontó dolgokra is futja (amik a németes konzervativizmusba már nem férnek bele).

    Na meg ha már itt tartunk, akkor engem pont nem érdekelne, hogy milyen giccsbe díszítik fel egyesek a számítógépüket meg az íróasztalaikat, ha lenne normális választék. Az autópiacon eldöntheted, hogy olaszos, németes, japános, franciás stílust kedvelsz. Ehhez képest bemegyek egy számtech boltba és rám omlik egy 8 éves Transformers rajongó kisfiú játékszobáját idéző giccsparádé és alig akad valami, ami nem ilyen.

Új hozzászólás Aktív témák