Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Busterftw

    veterán

    válasz Pingüino #89 üzenetére

    Fogalmam sincs milyen elvakultsagot erzel vagy latsz egy olyan objektiv temaban, mint a penzugy. De ujra elmondom, nezd vissza mit irtam a 26. hsz-ben es makkmarce mire reagalt.
    Nem kell nekem hinni, a neten minden elerheto barki szamara, 15 evre visszamenoleg.

    Igy gepujitas elott, majd ha kijon az uj Ryzen szeria, kuldok egy fotot a vetelrol, lasd mennyire vagyok elvakult.

    Elvakultsag az szamomra, amikor valaki azt allitja az AMD 2x annyit ad el, viszont nem tudja megmagyarazni akkor hol a love, de koti az ebet a karohoz.

    Ezek az 5 eves szerzodesek minden evben ujrakezdodnek? Mert minden evben hallok az 5 eves szerzodesekrol, de valahogy sosem akarnak lejarni. Arrol van valami forras, hogy az osszes szerzodes 2017-ben kottetett? Tudjuk mekkora volumenrol van szo?

    "a megjelent termékekkel is alig tudják kiszolgálni az igényeket"
    Tehat az idokozben 25%-os kapacitasbovites utan sem gyozik gyartani es eladni a procikat neked az jelenti, hogy dol ossze a kartyavar.
    Ezt most igy komolyan? Mikozben "csusznak", folyamatosan tobbet adnak el client computing es data centerben.
    Nekem a ketto egyutt nem fer ossze.

    "Azért ha egy cég komplett részlegeket ad el, majd bevételekkel, meg nyereséggel próbálod igazolni, hogy milyen jók még mindig, az finoman szólva is nevetséges."

    Szerintem egy masik cikk alatt teged is megkerdeztelek errol, volt errol szo.
    Abban egyetertunk, hogy love a termekek eladasabol jon? Tobb termek=tobb love?
    Mindezt ugy, hogy a net profit margin 2 eve stagnal? Szoval meg az sem valasz, hogy kevesebbet adnak el dragabban es igy van bevetel, mint az Apple-nel.

    Ez miert nevetseges?

    "Biztonsággal merem állítani, hogy 2022-2023-ban már nem fogsz tudni olyan mutatókkal dobálózni, ami akár csak azt sugallná, hogy mennyire jó az Intel."
    Legyen igy, de ha akkor is megmaradunk az AMD bestbuy szlogennel es Intelnel mondjuk stagnalni fog a bevetel, akkor sem fog kijonni a narrativa, amit mar 3 eve mondanak egyesek.

    [ Szerkesztve ]

  • Busterftw

    veterán

    válasz Pingüino #91 üzenetére

    "Kiszolgálják, akivel szerződésük van, meg akit fontosnak tartanak."
    En abban biztos vagyok, hogy rengeteg szerzodes 2017 elott kottetett es rengeteg jart le 2017-be, 2018-ban es tavaly.
    Megis novekvo igenyt kellett es kell az Intelnek teljesiteni, szerinted finansziroztak volna 25% kapacitasbovitest ilyen kornyezetben? Ha kevesebb szerzodest irtak ala, miert nonek az eladasok es az igeny Intel termekekre?

    Valami nem all ossze. Ez nincs lo jo a szamar is tortenetnek hat, ahogy te mondod.
    Nem tudnak mindenkit kiszolgalni, ezert paran AMD-re valtanak.
    Ez nekem nem kartyavar osszeomlasnak tunik.

    Szeritnem meg ne hagyjuk. Ha valami butasag szerinted, akkor nyugodtan ervelj ellene.
    Ha tudod hogy valami nem igaz, elo vele.

    Minden profit orientalt ceg nagyon egyszeruen mukodik. Van egy termeked, ami lehet processzor vagy szolgaltatas. Minel tobbet adsz el annal tobb a bevetel.

    Az egyeduli butasag es paradoxon itt az az allitas es par eve folytatott narrativa, hogy 2x annyi AMD fogy es Intelt nem vesz senki.
    Remelem nem kerek sokat senkitol aki ezt allitja, magyarazza meg ez hogyan lehetseges.
    Aztan valamiert sosem jon egyertelmu valasz, pedig ez jozan paraszti esz kategoria.

    catlaca
    Az AMD egyetlen dolgot csinalt. Sok magot hozott az atlagembernek.
    Az mar mas kerdes, hogy Joskapistanak szuksege van 12-16 magra vagy sem.
    Divat lett a Ryzen megjelenesekor szidni a 4 magot, mikozben a valosagban boven eleg volt barkinek.
    Akinek kellett tobb profi szintre, annak volt tobb.

    "Valóban hatalmas keret áll az intel rendelkezésére kutatás fejlesztésre."
    Amit ugye nem sajat zsebbol fizet a CEO, hanem a bevetelbol, amit a termekek eladasabol jon.

    [ Szerkesztve ]

  • Busterftw

    veterán

    válasz Pingüino #116 üzenetére

    Mar ne haragudj, de amit irsz az epp rad igaz.
    Mert en nem allitok olyat, amirol nincs bizonyitekom.

    Tehat en vakon higyjem el, hogy az Intel van emogott, mert te azt mondod,
    de ha bizonyitek hianyaban en nem hiszem el, akkor direkt nem akarok rola tudomast venni.
    Eloszor meg kellene allapitani, mirol kellene tudomast vennem, mert bocs, de az osszeeskuves elmeletek nem tartoznak ide.

    De te csak szelektiv hallassal es latassal, fair modon lasd a kakit a biliben, ha Intelrol van szo.

    Sajnalom a laptopodat, ajanlom elotte nezz teszteket, tear down videokat es a megfelelo modellt vedd meg.

  • Busterftw

    veterán

    válasz Pingüino #121 üzenetére

    Akkor kopogtass a gyartoknal, ha termekukkel gond van.

    Nem vagyok elvakult, csak objektiv.Elvakult akkor lennek, ha bizonyitek hianyaban is hajtogatnam a ragalmazast. Pont ezert hinni te hiszel, mert mas nincsen mogotte.

    Ha ennyien hisztek benne, irany a fogyasztovedelem es mehet a csoportos per, aztam hajra.
    Ennyi.

  • #52931072

    törölt tag

    válasz Pingüino #121 üzenetére

    Ezt a memóriavezérlő butítást i3-as notikban is folyamatosan megjátsszák és egyre általánosabb lesz, hogy olcsó notikba forrasztják a ramot és még foglalat sem lesz.
    Én inkább a kijelző minőségét látom erősen szelektívnek. Aki nem hiszi nézzen utána.

  • Busterftw

    veterán

    válasz Pingüino #149 üzenetére

    "de azt állítani, hogy egy 45% növekedés nem mond el semmit"
    Fentebb irtam, hogy sajat magahoz kepest persze hogy jo. 45% tobb love az 45%-al tobb love.
    Viszont paran ezt ugy kezelik, hogy az AMD tarol, az Intel meg sarba van dongolve.
    Az en velemenyem az, hogy teljesen uj termekpalettaval ez harmatgyenge.

    "Vagyis jövőre is várható legalább ekkora növekedés. Ha pedig évről évre növekednek, akkor záródik az olló"
    Ez vilagos. Ezt en is tamogatni fogom, ha megjelennek vegre az uj Ryzenek.

    "Szóval nincs sokkal több megrendelésük, ahogy azt te sugallni akarod, csak akinek Intellel kötött szerződései vannak, az mind kénytelen 14 nanón gyártatni."
    A gond ott volt, hogy tobb mindent kellett 14nm gyartani, mert csuszott a 10nm/7nm.
    Az nem tudjuk, hogy pontosan hogy alakult volna. Lehet, ha kesz idoben a 10nm es eleve jol sikerul (nem kellene 10+), akkor sokkal tobb lenne a megrendeles.
    Viszont ha nem lenne annyi megrendelese, akkor nem kellett volna boviteni sem.

    Ebbol is latszik, hogy a DIY milyen kicsi. Hiaba tarol ott az AMD, mennyisegben nem akkora, hogy a bovites nem lett volna szukseges.

    "Közben TSMC-nél meg am nincsenek ellátási gondok."
    Naluk nincsenek gondok, viszont a TSMC gyarto kapacitas nem egyenlo AMD kapacitassal.
    Ez amennyit az AMD gyartatni tud (jelenleg) az nem eleg. Ezert is panaszkodnak sokan, hogy jonnek a termek bejelentesek, de magat a termeket meg alig kapni.

    "Szóval hiába mondod, hogy mekkora istenkirály az intel eladásokban, ha rendesen szétboncolgatod a témát, rájössz, hogy nem olyan jó az, mint amilyennek látszik."
    A 3 eve tarto az Intelt nem vesz mar senki, a Ryzen rarugta az Intelre es az Epyc felnyalta a Xeonnal a padlot atmoszferaban es narrativaban ami paran tolnak, szerintem az Intel istenkiraly az eladasokban, mindezt ugy, hogy 2 eve kapacitashiannyal es 10nm/7nm gondokkal kuzdenek.
    Ha ezek a gondok nem lettek volna, az AMD meg ekkora teret sem nyert volna a piacon.

    "Az éves nyereséget is hiába mutogatod, mert abban nem csak a termékeladások vannak benne."
    Konkretan kulon irtam a client computingot es a data centert. Mert ezek kulon barki szamara elerheto adatok. Ezekbe nincs benne az Intel altal eladott diviziokbol befolyt osszeg, az mashol jelenik meg. Szoval, de mutogatom. ;)

  • Busterftw

    veterán

    válasz Pingüino #151 üzenetére

    Akkor raktarakban halmozodnak a Ryzenek, APU-k es Radeonok? Csak ugy?

Új hozzászólás Aktív témák