Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MASSlag

    tag

    Azért jóval árnyaltabb a dolog mint, hogy a PC drágább hw és olcsóbb szoftver.
    Összeállítottam egy PC-t (persze teljesen önkényesen). Legkisebb i5-4460 (mert kell a 4 mag), Sapphire R9 380 (lehetne nvidia is), seasonic táp, Asus B85 alaplap, 8Gb HiperX RAM, windows + egér+bill + összeszerelés. 250e Ft (+16 a One kontroller) ipon áron. Ez a gép már valószínűleg viszi konzol minőségben a rosszabb portokat is. Egy 7950-en játszok, amit 3 éve i5-el konfigurálva hasonló áron lehetett venni, és még mindig a konzol szint felett játszok képminőség szempontjából (nem beszélve arról, hogy ha akarom 60Fps-re állítom, vagy 30FPS-re, de abszolút max. grafikára)
    Cserébe használható családi fotók szerkesztésére, szövegszerkesztésre, és a legtöbb olyan dologra ami egy családnál előfordulhat.
    Egy Xbox One 130e Ft, ha össze akarjuk hasonlítani a PC-vel hozzá kell vennünk legalább a legolcsóbb notebookot (egy tablettel nem tartanánk ott mint a PC-nél). Az USA notebboknál egy Dell 15 3000 100e Ft + 30e windows. Funkcionalitásban és árban ott tartunk mint a PC. Ha vesszük a Live árát, cserébe Pc-n előfizetünk egy stream szolgáltatásra. A Steam és az Xbox live áruház pedig hasonlóan kényelmesen használható.
    Azt hiszem ár szempontjából egálba vagyunk.
    Exkluzivitásba pedig nem vettünk hozzá a PC-nél az összes MOBA-t, stratégiát, MMORPG-t, és a legtöbb indie-t.
    Részemről ami dönt, hogy nincs stratégia (pl.: CIV:V, Total War, CoH, HW:remastered), sok indie (Pillars of Eternity, The Binding of Isaac), és SW:TOR-al is játszom néha.
    Valakinek jelent ennyit a kanapéból játszás, meg a kinektes hülyülés, teljesen megértem. Más igények, szerintem ebből a szempontból nem is összehasonlítható a dolog, viszont versenytársak, mert az ebereknek véges szabadidejük van.

    [ Szerkesztve ]

    A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

  • MASSlag

    tag

    válasz #20844032 #91 üzenetére

    Érdekes, lehet mi vagyunk ódivatúak. Gondolom tableten intézitek az emailt, internetezést meg a hasonló dolgokat. Azért van amit nem szokás nagyban a TV képernyőnél csinálni. Általános iskolától (főleg középiskolában), azért erősen szükséges egy PC.

    A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

  • MASSlag

    tag

    válasz Dilikutya #340 üzenetére

    Azért a TV-s foteles élményt nem adja annyira a PC+kontroller.
    Ha monitorra kötve használod akkor kanapéból nagyon távol van, kicsi a képernyő, a széket fotellel cserélgetni elég savanyú. Ha TV-re kötöd, akkor meg PC-ként fura használni, mert nagyok a pixelek, ha közel ülsz hozzá (egy távolabb helyezett asztallal meg lehet oldani, de akkor azt kellene tologatni az útból).
    Nehezen tudom elképzelni, hogy amikor dolgoznom kell valamit PC-n, a függelékeket a kanapén rendezgessem (papírlapok, nyomtatott katalógusok stb.) Persze, ha TV és monitor van rákötve akkor meg lehetne oldani, ilyenkor viszont az elsődleges képernyőt kell cserélgetni. Fixen beépítve a TV-hez van egy nagyon drága konzolod.

    Szoftveres oldalról sem nagyon hozza a bekapcsolom és játszok élményt szerintem. Vagy be kell szenvedned magad a Big Picture módba kontrollerrel a normál asztalról, vagy állandóan kilépegetni belőle induláskor, ha dolgozni akarsz. Nem biztos, hogy egy átlagos játékosnak ez járható (aki még a felbontást sem képes átállítani! ). Amúgy néha én is játszok kontrollerrel vannak játékok amikhez hozzáad (csak egy PS2+átalakító+Pinnacle Profiler, nem egy one, de a witcher 3-al perpill nekem tetszik).

    A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

Új hozzászólás Aktív témák