Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz MaCS_70 #445 üzenetére

    Én se vagyok fiatal, de az én korosztályom már nem logarlécezett és abakuszozott. De ilyen YouTube videókról megtanultam a kezelésüket. Ezek egyébként nem is olyan primitív eszközök, mint az ember hinné. Nyilván nem olyan kényelmesek, mint egy számítógép vagy számológép, de működnek, használhatók, hasznosak.

    Bár már lassan a számológép is anakronisztikus eszköz lesz, mióta minden gépen, táblagépen, telefonon van számológépalkalmazás. De már azokat is kukáztam, Linuxon terminálos parancsfeldolgozós számológépet (calc) és matekprogramot (octave) használok, sokkal hatékonyabbak, egész sornyi műveleteket és több soros scripteket lehet bevinni, többször felhasználhatók a beírt műveletsorok, ciklusokban továbbgörgethetők, nem kell kattintgatnom gombokra, hanem mindjárt gépelhetem be a műveletsort, és utólag is látom hogy mit vittem be, mit gépeltem el. Tudnak mátrixokkal, komplex számokkat, stb. számolni, tudnak függvényeket ábrázolni. Akárhány számjegyig és tizedesjegyig állítható a pontosságuk, orbitális faktoriálisok is kiszámolhatók, minden számjegy látszik, nem lesz kerekítés meg normál alakos egyszerűsítés, nem fut errorba semmi. Ennek a számológép és számológép-alkalmazások a nyomába nem érnek. Max. csak a programozható grafikus számológép tartja valamennyire a lépést, de az drága, és felesleges kiadás olyat venni.

Új hozzászólás Aktív témák