Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Arra tippelek, hogy az első pár évben az 5G hálózat inkább csak valami 4G+ lesz, amíg meg nem jelennek a magasabb frekvenciájú hálózatok. Ez a második hullám hozza majd meg a várt sebességet és alacsony késleltetést, illetve ehhez kell majd nagyon sűrűn telepíteni adókat. Kvázi a mai wifinek megfelelő, vagy annál is sűrűbben elhelyezett adók/vevők kellenek. Arra tippelek, hogy megpróbálják bevonni majd a lakosságot is, akár kérés nélkül is a hálózat építésébe.

    Szerintem lesz idejük még dolgozni az említett problémán, mert a valódi 5G még jópár évig nem lesz jelen, max. pilot projektként, referencia, promóciós célból, nagyon sűrűn látogatott helyeken, rendezvényeken. Turista zónákban, múzeumok, stadionok, koncert helyszínek és hasonló helyekre várható korai 5G a 6GHz feletti frekvenciákon.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz zseko #60 üzenetére

    Az a csomag már megszűnt. Amit én találtam a három nagy szolgáltatónál, az már jóval drágább. Egyébként úgy látom, hogy elég nagy a katyvasz a mobilnet körül, össze vissza mosott tarifákkal, extra adatopciókkal, sok sok apróbetűvel. Vajon az otthoni mobilnetnek szánt csomagjaik használhatóak klasszikus módon, vagy csak mondjuk fix 1-2 toronyhoz vannak kötve...esetleg büntetnek utólag ha nem csak otthon használod?

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz aprokaroka87 #64 üzenetére

    Igen, az olyan otthonra szánt internetszolgáltatásra, aminek mobilnet az alapja.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz dabadab #87 üzenetére

    Rengeteg dologról azt gondolták hogy nem káros, vagy épp tudták hogy az, csak a közvélemény felé “elfelejtették” kommunikálni. Anno Las Vegasban feláras volt a szállodai szoba, ami az atombomba kísérletek irányába nézett, nem beszélve az odavezényelt katonákról. Pedig az összes projektben szereplő tudós ismerte a hatásokat. Ja és persze ez már jóval Hiroshima és Nagaszaki után történt, vagyis már nem volt titkos az egész. Vagy ott van a DDT esete, meg sokezer más hasonló, ahol a pénz felülírja az egészséges élethez való jogot, legyen szó emberről, állatról, növényről. Nem beszélve, hogy megfelelő pénzért olyan kutatási erdményt, szakvéleményt kapsz neves, vagy nevesnek tűnő egyetemektől, kutató intézetektől, amilyet akarsz.

    Nem tudom, hogy káros-e az 5G, de zavar, hogy eléggé hamar rámondták az áment, miközben sok tudós tiltakozik ellene.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Gicz #91 üzenetére

    Az 5G esetén azért jóval magasabb frekvenciákról van szó, mint amit a 2-3-4G használ. És pont a 26-28GHz környéke az ami hozná a nagy sebességet és alacsony késleltetést...nem mellékesen kvázi szobánként kell hozzá majd egy adó, mert nem szereti a falakat.

    Azt se szabad elfelejteni, hogy a pontos frekvencia gyakran számít a fizikában, vagyis nem lehet azt mondani, hogy egy nagyobb frekvenciatartomány egyformán hat a környezetére. Ott van pl. a microhullámú sütő, ahol a vízhez van illesztve a frekvencia, vagy ha nem elektromágneses jeleket nézünk, minden anyagnak, szerkezetnek van önrezgési frekvenciája, amire érzékeny, amit használva kis energiát befektetve kárt lehet okozni. Nem tudjuk, hogy a sok millió élőlény esetén melyik frekvencia mit okoz.

    Amennyire én látom a válaszokból, a pro és a kontra oldal hasonlóan bizonytalan, csak az egyik oldal óvatos, a másik meg csak azt látja, hogy még gyorsabb lesz az internet és az már elég érv az egész mellett.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Bici #123 üzenetére

    Ez a szokásos NIMBY-ism, amit ebben az esetben nem ítélek el. 4G esetén azért illene találni egy magasabb épületet, ahova felkerülhetnek az antennák. Gondolom a szolgáltató is a minél olcsóbb megoldás felé mozdul és a legolcsóbb az, ha kevesebb antenna van, mint kellene. A lefedettségi térképet meg úgysem ellenőrzi hatóság, vagy ha igen, löknek nekik valamit, magyar szokás szerint.

    Én is is azon a véleményen vagyok, hogy 5G helyett a 4G-t kellene rendbe rakni. Minden alkalommal ugyanaz a nóta. Jött a 3G, majd a 4G és sok helyen max 2G van, vagy még az sem...ja és ez a kültéri helyzet, a beltéri ettől sokkal rosszabb. Mi értelme van a technológiaváltásnak, ha csak a látszat számít a szolgáltatóknak?

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Bici #134 üzenetére

    Nem értek hozzá, de szerintem minimum templomtorony magasság kellene a 4G és alatta lévő technikához, vagyis átlagos, olyan max. 10m magas családi házakra nincs is értelme, se 0,4kV-os vagy középfeszültségű villanyoszlopokra. Amúgy nem is láttam még semmilyen villanyoszlopon ilyeneket. Problémás lenne az üzemeltetés, mert bármilyen telepítés, javítás, fejlesztés esetén többórás áramszünetet okozna.

    Szóval templomtorony, víztorony, kilátó, magasabb épület, vagy saját antennatorony lenne ideális. Az 5G esetén ezek a dolgok sokkal jobban előtérbe kerülnek majd, a mikro, femto cellák esetén, amikor a beltéri lefedettséget fejlesztik. Lehet hogy ideálisabb lenne városban valamilyen wlan mesh hálózat, ami lefedné az egész várost és közben sok helyen meg lenne táplálva optikával. Fapados megvalósításban már léteznek ilyenek szolgáltatónként, ahol a vezetékes ügyfél sávszélességének kis részét dobják a közösbe.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák