Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NGA

    addikt

    válasz Cathfaern #14 üzenetére

    "hogy random valaki nekiáll nfc olvasót emberek zsebéhez dugdosni (amivel ráadásul kevesebb adat nyerhető ki, mint egy egyszerű szemlevételezéssel"

    Meglepődnél, milyen sok adatot látsz. Az utolsó 10 tranzakció minden adatát is, azt is, hogy hol vásároltál.

    "Ettől függetlenül a telefonos verziót én is preferálnám, feltéve hogy tényleg gyors (bár nyilván olyan gyors sose lesz, mint a paypassos kártya), mert az "odatartom a telefont, elkezd szüttyögni, előbb-utóbb felugrik az ablak hogy oké-e, rányomok, megint szüttyög egy sort, aztán utána jön rá hogy oké" procedúra nem hiányzik."

    Na akkor ez a valóságban.

    - sorbanállok, odaérek a pénztárhoz.
    - a telefon a zsebemben
    - lehúzza az összes terméket.
    - a telefont előveszem, (nekem a hátulján van az ujjlenyomat olvasó) és ahogy menet közben hozzáérek az ujjlenyomat olvasóhoz, már nyitva is van, odateszem a terminálhoz, pittyent egyet, mint a kártyánál és kész.

    Gyorsabb, mint kártyával fizetni, mivel nem kell előkotorásznom a péztárcát, abból elővenni a megfelelő kártyát, mivel a telefon mindig elérhető helyen van.

    Gondolom még nem láttál otp-st fizetni droidos ujjlenyomat-olvasós telefonon.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Cathfaern #19 üzenetére

    Szerintem nagyobb esély van arra, hogy bankkártya után matató ember tartja fel a sort, mint a megmakacsolt telefon.

    Én is fizettem már telefonnal és gyors volt, semmivel nem lassabb, mint kártyával. Gond akkor van, ha régebbi verziójú a terminál, mert az nem tud mit kezdeni a mobilos NFC-vel és elutasítja a kérést, hiába PayPass képes. Egy kollégám már futott bele ilyenbe, ráadásul megkajált ebéd után a fizetésnél. Kifizettük helyette, de azért ez ciki ha az ember egyedül van és nincs aki kisegítse.

    Bankkártya ezért mindig van nálam, mobil csak arra jó, hogy sokkal inkább kéznél van és ha mégsem menne vele, akkor azért előtúrom a táskámból a kártyát.

    ---

    (#20) NGA: Hányszor írjam le, hogy tisztában vagyok vele? Visszaolvastál már? Én is pont erről beszéltem. Ami kiolvasható még kevés egy kártya klónozásához, ott tudják elkölteni a pénzed, ahol szar a biztonsági rendszer. Az Amazon ilyen szempontból egy tróger banda, mert nem ellenőrzi az adatok valódiságát, csak megterheli a kártyát és kész. Viszont chargeback esetén 100%-hoz közelít az esélye, hogy ilyen helyről automatikusan kapod vissza a pénzed. És ismétlem hatszázadik alkalomra: Vegyél árnyékolt pénztárcát/tokot, így még ezek az adatok sem válnak lophatóvá.

    Én reális esélyekről beszéltem, nem arról, hogy elméletben mi a helyzet. A bankkártyáknak még csak nem is a contactless fizetési lehetőség a legnagyobb sérülékenysége.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák