Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    bemásolom ide a viszkis egyik fb-s kiírását a műsorral kapcsolatban:

    "Tisztelt Hölgyeim és Uraim,
    Az elmúlt 5 évben csupán egy két alkalommal reagáltam azon kritikákra, mely személyemet érintette. Most viszont szeretnék az Ázsia Expresszel kapcsolatban néhány dolgot tisztázni:
    Először is végtelenül sajnálom, hogy láttatlanul egyesek kritikát fogalmaznak meg. (Az esélyegyenlőség jogán legalább a műsor megnézése után, "fikázhatnak"). Sajnálatos dolog, hogy Magyarországon sokan előítélettel rendelkeznek, de ez nem az én problémám. Hogy miért vállaltam a szereplést?
    Kíváncsi voltam arra, hogy 50 évesen szélsőséges körülmények között helyt tudok-e állni, különösen úgy, hogy a "bankok nem támogatnak". Napi egy dollárral utazni embert próbáló feladat. (Ajánlom mindazoknak, akik meg akarják ismerni ezen országok igazi arcát. Ugyanis ebben az esetben nem arról szól a történet, hogy mindenkit megvesz kilóra, mint általában az európai turisták teszik).
    Végezetül Berkiről: nem vagyok az ügyvédje, nincs közös vállalkozásunk, az indulás előtt egyszer beszéltem vele. Eredetileg nem ő lett volna a versenytársam, kész tényként kaptam, hogy egy hajóban evezünk. Közvetlen környezetem szintén előítélettel kezelte Krisztián személyét.
    A kint töltött időszak alatt egy olyan embert ismertem meg, akiben pozitívan csalódtam. Véleményem szerint versenytársként, emberként teljesen más ember, mint amit Önök a televízióban látnak vele kapcsolatban. Nyilván köztünk is voltak komoly viták, de a cél érdekében mindketten félretettük az egoizmusunkat, és bármennyire hihetetlen: sokat tanultam tőle is az út során.
    Számomra sokat adott ez a kaland: élményekben, tanulságban, konklúzióban egyaránt...
    És mindenkinek jár egy esély.
    Köszönöm, hogy elolvasták."

    ui: egyébként szerintem tiszteletre méltó, ahogy a börtönben már készült arra, hogy a kint boldogulni tudjon... leülte a büntetését, bent szakmát tanult, azóta gyártja a kerámiáit, könyvet írt és nem folytatta ott, ahol abbahagyta régen :K mindig távol próbálta magát tartani a médiától, meglepődtem hogy egy ilyen "reality"-t bevállalt... habár ha arra gondolok, hogy ezért rabolgatott anno, hogy utána a pénzt elszórakozza/elutazza, most pedig szponzoráltak neki egy óriási utat, teljesen legálisan, sőt még keres is rajta? valószínűleg úgy érezte, hogy ez lehet az utolsó nagy alkalom erre, mert feleségével babát terveznek, ha pedig ezt komolyan gondolja, akkor nem fogja otthon hagyni a családot holmi utazgatásért :K

    ui2: berkivel szemben nekem is óriási előítéleteim vannak :K

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Vakegérke #42 üzenetére

    nyilatkozta, hogy nem lett volna képes ölni... így is energiát/bátorságot kellett gyűjtenie ahhoz a piával, hogy megtegye, amit tett :K megosztó a személyisége és érthető is, hogy miért: tényleg a frászt hozta pár emberre és volt valami nyilatkozata, hogy talán baján egy vásárban, amikor árulta a portékáit, akkor találkozott egy pénztárossal, akire anno fegyvert fogott, beszélgettek is és utána tudatosult benne, mennyire mély nyomot hagyott pár emberben az akcióival... én úgy látom, hogy él azzal az eséllyel, amit az élettől és az emberektől kapott, erre pedig igazán nagy szüksége van a börtönből szabadult embereknek, hogy vissza tudjanak illeszkedni a társadalomba és ne tévedjenek újra a rossz útra... fel lehetne hozni példának a zalatnay-t is: őt sokkal jobban sztárolják, holott egy fokkal nem jobb, csak ő nem lelkileg okozott sérülést, hanem anyagilag tett tönkre családokat... a viszkis pedig lelki sérüléseken kívül anyagi és testi kárt nem okozott, csak hülyére vette a rendőrséget és kirabolt pár bankot

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Vakegérke #54 üzenetére

    mi lehet, hogy itt is rászokunk arra, hogy inkább másnap letöltjük az adott részt és megnézzük reklámmentesen... rtl-en is simán felhizlalnak majdnem 1.5 órára egy 50perces műsort :K mondjuk lehet, hogy csak azokra gondolnak, akiknél pl kisbaba van, mert ők sem maradnak le semmiről, ha a reklámblokkokra időzítenek mindent :D

    nem lesz ez rossz műsor így elsőre: mondjuk az evezős-halazós versenyt nem értettem, mert bőven volt idejük (berkiék már rég árulták a halat, amikor a 3. helyen álló csapat még pakolászta a csónakjába) és nem sokat számított, hogy ki milyen gyorsan evez oda-vissza... kellett náluk az, hogy határozottan léptek fel, viszkisnek is van kereskedő rutinja, mert folyamatosan vásárokban árul, de valószínűleg nem ehhez volt ő sem hozzászokva :D 1-2 beszólása is jó volt a stoppolásnál: "hagyjad már, mert megáll a növésben"

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Vakegérke #64 üzenetére

    ja, hát minimum lett volna előre tájékozódni, hogy igazából milyen haluk is van és az mennyiért megy helyi valutában... nem random összegért elkezdeni osztogatni... úgy, hogy közben a portéka egy részét el is lopják :D berki is csak a másik csapathoz képest verte fel az árat, viszont lehet hogy így is bőven az átlagár alatt maradtak... ezt nem tudni

    azt figyeltem, hogy mennyi ember jár arrafelé toyota-val: olyan a toyota vietnámban, mint a vw magyarországon? :D

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz szabonagyur #83 üzenetére

    katinka nem teljesen 100-as, de időjós-lajos sem... simán elhinném, ha valaki azt mondaná, hogy a zártosztályról engedték ki erre a pár hétre, csak a műsor kedvéért...

    viszkis és berki osztogatják egymást rendesen... attila szerencsére nincs megijedve tőle és korrekten megmondja a véleményét :K igaza is van: tisztelje már meg azzal a szállásadókat, hogy visszavesz a vadparaszt stílusából...

    tegnap a műsor elejéről lemaradtam: kb 1. reklámblokk után kezdtem el nézni... azért nem semmi, hogy főznek vietnámban: éppen csak bedobták az olajba a húst, kicsit megforgatták aztán jóvan... gondoltam, hogy ennyi idő alatt nem fog rendesen átsülni és tiszta nyers marad... ha ilyen helyzetben lennék, szerintem megmutatnám nekik, hogy mi itthon hogy csináljuk... jó roppanósra-fűszeresre azt a csirkeszárnyat, hogy a szárnyvégeket is el lehessen ropogtatni :D érezzék már, hogy valamit kapnak cserébe azért, hogy szállást+ételt adnak az embernek...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Vakegérke #85 üzenetére

    a felfújt kokszos kinézetével és arrogáns stílusával lehet, hogy sokan inkább meghunyászkodnának... érthető, hogy nem csinál semmit, ezt ki sem nézném amúgy belőle...

    büdös kajákat tekintve azt mondják, hogy a svédek rohasztott heringje az élen járhat :D valószínűleg nem kóstolnám meg soha

    ui: én egyébként azt hittem, hogy a műsor arról fog szólni, hogy elindulnak mondjuk pekingből, aztán törökországig kell elkeveredni ázsián át, 500-1000km-es szakaszokkal :D ehelyett főleg városokban eszi őket a penész és le vannak korlátozva vietnám-thaiföld környékére

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Vakegérke #95 üzenetére

    ja, amit a viszkisnek mondott a hotelben, az pozitív volt tőle: mármint hogy katinkáéknak akar kedvezni azzal, hogy gyenge ellenfélre szavazzanak, aki ellen elvileg nagyobb eséllyel győznek :K ez korrekt volt... meg a demokrácia kettőjük között: előző nap a viszkis döntött, most ő... semmi vita

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Vakegérke #112 üzenetére

    másik oldalról számomra hihetetlen, hogy ez így menne kint? ha itthon bekopogtatna egy ránézésre berki+ambrus páros +1kamerás, aki mondjuk görögül beszél és egy szót nem értek abból amit mondanak, majd elmutogatják, hogy szeretnének nálunk aludni és meg is vacsoráznának... hát nem valószínű, hogy elszállásolnám őket, de ezzel valószínűleg nem vagyok egyedül... hacsak nem magyarázza el a kamerás a nyelvemen, hogy ez miről is szól és nem írunk alá valami papírt + adnak valami fizetséget (elvileg műsorba fog menni a felvétel, valószínű nemzetközi viszonylatban is megvan ennek a procedúrája)

    na, csak annyit akarok kihozni, hogy hihetetlen számomra az a segítőkészség, amit mutatnak... nem minden család él luxuskörülmények közt, de így segítenének egytől-egyig mindenkinek, aki kéri? pl a taxisofőrök és buszok is elviszik őket grátiszba, ha elgagyogják, hogy "no money, no money... gratis"? (vagy a háttérben a kamerás előkapja párszor a bukszáját és fizet? ez inkább esélyes)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz antikomcsi #115 üzenetére

    ja én is hasonlóra gondoltam, pl egy peking-isztambul távra :) nem nagyvárosokon, hanem olyan kis falvakon keresztül, amikhez képest a borsodi körülmények királyinak számítanak... itt főleg nagyvárosokban stoppolgatnak... európai szemmel mondjuk durva, hogy milyen ott a közlekedés: felfestés alig van az utakon, aztán mennek az autók és töménytelen mennyiségű robogó minden irányba... emberek nagyja az autóban ülve zabál, nem zavartatja magát... ez a szombati játék már jó komplex volt, jó lenne, ha sorban hasonlók jönnének :K

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Vakegérke #128 üzenetére

    nézzük mi is, csak általában másnap szoktam kommentálni az eseményeket :) berki tényleg kezd lassan megfeledkezni a vadparaszt énjéről és vannak normális pillanatai... meg jól felméri az adott helyzetet: pl a játékban is gálánsan visszaléptek a nő javára, a tegnapi szállásadót pedig megtisztelték azzal, hogy kulturáltan részt vettek a napi szertartásában...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Vakegérke #130 üzenetére

    meglepő számomra is, hogy képes emberileg korrekt döntéseket hozni... mondjuk most is benyögött valamit, amikor elhagyta a szemüvegét, hogy az többet ér, mint egy egész falu :D

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Vakegérke #160 üzenetére

    egyenlítettek ezzel... először arra gondoltam én is, hogy ha a sérült vállú nőnek kellett volna katinkát cipelni, annak csúnya vége lett volna... aztán eszembe jutott, hogy berki se kis darab: van olyan nehéz, mint a viszkis és a vietnámi együtt, mégis megbirkóztak vele... sőt a vietnámi minden körben cipelt valakit: nem irigylem... komolyan ez a 2. hajsza, de izgalmasabbak a feladatok, mint pl a survivor-ben

    #162: ja, a murci enikő rinyálása már tényleg kezd sok lenni

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz antikomcsi #169 üzenetére

    mély a nemzeti aranyhörcsög pénztárcája, csak futja már a műsorra :) ma megnéztük az rtl új vetélkedőjét (a fal) és ha ezt bedobják az ázsia ellen, földbe is tiporják azonnal... mi is lassan átállunk arra, hogy inkább utólag nézzük az epizódokat reklámmentesen, mert túlzás már alig másfél órába ennyi reklám

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Vakegérke #172 üzenetére

    igen, nagyban múlik a szerencsén, de ha így nézzük a tv2 táskanyitogatós műsora még inkább :K az a tv2 legnagyobb baja, hogy 18:00-22:30-ig nem képesek olyan műsort bedobni, amivel esélyük lenne... folyamatosan ezzel próbálkoznak, de jól belebuknak... a műsorvezetőket is rosszul válogatják össze: nindzsajátékban majka+tilla úgy viselkedik, mint 2 hülyegerek, majd ezek után vegye komolyan az ember majkát egy "műveltségi" vetélkedőben? nem akarom leírni, mert nincs vele semmi bajom és a kedveltebb közszereplők közé tartozik, de hiteltelennek látom abban a szerepben... pl egy balázsnak jól állnak az ilyen vetélkedők (is), de majkának úgy látom, hogy nagyon nem :( a konyhafőnök/énbp/barátok közt már akkora nézőbázist épített az rtl-nek, hogy ezzel nem sokat tud a konkurencia kezdeni... aztán rotálják folyamatosan a műsorokat: dzsungel-reality, vetélkedő, stb...

    ui: szerintem költségeket tekintve jóval kevesebből kijön, mintha itthon forgattak volna egy ilyen műsort... vietnám és környéke a szegényebb országok közé tartozik (2016-ban az 1 főre jutó gdp vietnámban 2.185usd volt, míg itt nálunk 12.660usd... ez azért komoly különbség... laosz hasonló, mint vietnám... thaiföld már "gazdagabb", de náluk is 6.000usd körül volt)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Vakegérke #184 üzenetére

    úgy is neki ment legmagasabbra a pulzusa, hogy a többiek feje mellett kotkodáltak a baromfik :D viszkisnek szépen lent maradt 73-74-en a pulzusa, egyedül a hidegvíznél ment fel kb 76-ig... volt értelme megbeszélni az elején, hogy "adjanak mindenkinek mindent"

    ez a tegnapi kör viszonylag érdekesre sikerült: feladatoknál úgy éreztem, hogy a talicska lehet a legjobb, mert "biztos nehéz munka, de 5perc alatt le lehet tudni, ha hajt az ember" ...aztán a virágültetés lett a befutó :) mosogatást meg jól megérdemelte a 2 rinyap*na: vakarhatták a 30literes, retkes fazekakat :C

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Vakegérke #188 üzenetére

    tv paprika is jó, ha beteg az ember és nincs étvágya... elég nézni fél órán át és tuti megjön az étvágy :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Vakegérke #194 üzenetére

    katinkáék is egyre többet kezdenek sírni...

    nagyon mondták a műsor felvezetésekor, hogy napi 1$-t kapnak a játékosok... azóta nem is láttam, hogy ezt mégis mire költenék el... (pedig érdekelt volna, hogy akkor ebből egyenek-igyanak-utazzanak) keresgéltem, hogy mégis milyen árak mozoghatnak ott és ezeket találtam (elvileg most novemberi árak)

    Transportation
    One-way Ticket (Local Transport) 0.31 $ (0.22-0.31$ közt változó)
    Taxi 1km (Normal Tariff) 0.53 $ (0.44-0.66$ közt változó)

    sokat lehet őket taxiban is látni és ha ezt nézzük, hogy párban mennek, összerakva a 2$ 4km-re elég... könnyen lehet, hogy olyan alkudozós népek ezek, hogy simán elviszik őket dupla ennyire is a pénzükért :K a helyi buszjegyből meg 3 is futja 1$-ból... (így ottani viszonylatban ez az 1$ annyira nem is rossz...)

    ui: kedden indított a tv2 hadba egy új műsort az rtl ellen lipicai klaudiával és egyéb "celebekkel"... építettek rá alkalmazást is, amivel interaktívvá tették, tegnap pedig már egy régi gyerekműsoruk ismétlését adták helyette, olyan "műszaki problémájuk" adódott :C az ilyen bénázások se tesznek jót a csatornának...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák