Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Dr. Akula #45 üzenetére

    Mondjuk nem is feltétlen akkora nagy baj, mert nem volt minden téren annyira kidolgozott és strapabíró, pl. a Micro-B aljzata eleve kissé instabil volt, nem volt fixen rögzítve a külső házhoz. A konkurencia, a Silicon Power ilyen téren eleve előnyösebb a robusztus Type-A (USB-A) csatlakozóaljzatnak köszönhetően. Ami viszont mindkettőnél kis nyűg, mármint az állandó be/ki húzása és dugása, az a csatlakozót a portól és folyadéktől védő gumidugó, amit nyilván nem szabad erősen megrántani, mert akkor kiszakadhat.
    Na meg a fizikai mérete és a tömege sem volt semmi a HD830-nak, konkrétan "féltégla feeling". :D
    Ha már külső hatásokkal szembeni ellenállás, akkor az ADATA HD10 Pro elég masszív, de míg az az ejtéstesztnél MIL-STD-810G 516.6 minősítésű 1,5 méterről, addig a Silicon Power Armor A85B "MIL-STD 810G Method 516.6 Procedure IV" 3 méterről, + az utóbbi 500 GB-os nyomást is kibír, mármint ha egy személyautó áthajt rajta.
    + Amit mindkét gyártó, ugyanúgy az ADATA és a Silicon Power is erőltet az ilyen 4-5 TB-os 2,5"-os külső merevlemezeknél továbbra is, az a 4Kn (4Ke) logikai-fizikai szektorméret. Aminek persze megvan az az előnye, hogy a 4-5 TB-os külső HDD akár MBR alapon is inicializálható és így a GPT-t nem kezelő operációs rendszerrel (pl. Windows XP, lejátszókon / tévéken futó OS) is használható, akár FAT32-re is formázható holott annak normál esetben 2 TB a korlátja, stb. Ellenben ha netán maga a külső ház megy tönkre, akkor a 4Kn (4Ke) alapon inicializált és particionált HDD tartalmát utána nem lehet olvasni 512e alapon egy másik USB-s külső házba vagy a PC-be téve és SATA-n csatlakoztatva, GPT-védőpartícióként fog megjelenni meghajtóbetűjel nélkül, ami ilyenkor nyilván szívás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák