Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz hobizoli #31 üzenetére

    Én BP-n lakom, nem külváros, de ahova most költözök, az új helyen Digi nincs, a Tkom feldobja az alap Netcsomagot és az alap TV-t 32 csatival. Mellé van UPC 10+-ért 300-500-as nettel. Egy sarokkal arrébb már Digi is van végig az utca folytatásában. És visszagondolva ugyanez volt az utóbbi 10-15 évben. Másik helyen sem volt T/D, anno mikor váltottam volna 6-7 éve, közölte a T, hogy vagy net lesz vagy iptv, a kettő együtt necces. :D 15 éve meg szintén rémlik, hogy Telekom munkásokkal telefonáltam, mert odakapcsolt a központ, hogy hol is ásnak épp, lesz-e ADSL a köv. 5 évben. :D

    Viszont ami fontosabb ehhez a 2.5-10G dologhoz az ettől független szvsz. Nem adottság kérdése, hanem eleve logikailag hülyeség az egész, hogy ez valaha is musthave legyen. Amik felsorolásra kerültek azok nem felhasználási esetek, hanem minden egyéb.
    Gigákat másolgatni: ez nem célja alapvetően senkinek. Olyan mint a céltalan autózás. Van, de hobbi. Az autó A-ból B-be visz, az adat meg azért van, hogy felhasználjuk: stream, NAS, betöltés, mentés. Ezekre egyszerűen ma nincs olyan hétköznapi eset aminél szükség lenne ezekre a sávszélességekre. Aminél meg lenne ott egyéb hátráltató tényezők is vannak.

    Röviden összefoglalva szerintem:
    1. NAS, stream: ezekre elég a töredéke.
    2. Másolgatás: öncélú hülyeség. Archiválni kellhet, de itt meg nem lehet elvárás, hogy olcsón minden adatot, TB-okat azonnal lementsünk. Erre találták ki az inkrementális mentést, stb, stb...
    3. Ahova meg nagy adatmennyiség valós feldolgozásához kell, pl. videóvágás és/vagy tömörítetlen anyag: oda nem NAS-t raknék, hanem direkt interfész+tároló a WS-be. És nem nehezíteném a saját dolgom.
    (Pl. felmerült az SSD 1-10G-n való átvitele. Ha nekem SSD-ről kéne adat akkor a késleltetést biztos nem kukáznám.)

    Mondom ezt úgy, hogy van NAS-om, 8-10TB, most is cseréltem HDD-t, 4-5TB mozgatása is *va lassú "házon belül" (értsd SATA-SATA, semmi hálózat) is... ha most jönne ingyen a 2.5Gb azonnal elfogadnám... de mivel nehezen jön, a fentiek alapján értelmét nem látom szívni vele/áldozni rá.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák