Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz anglergab #257 üzenetére

    Hm, akkor lehet nem teljesen értem amit írsz.

    Nekünk a felállás a következő: Jön a koax a házba, ez 3 felé van osztva:
    1. Analóg TV-hez, itt maradt analóg adás, mint a régi.
    2. A modemhez a szobámba.
    3. Az SD Set Top Box-ba csatlakozik. Ezután SCART-on megy át az LG-42LK530 LCD TV-hez az STB jele.

    Így volt alapfelállásban, és maga a digitális adás képe teljesen gány volt (Már az STB beállító felülete is analóg zajos), zajos, szellemképes és erősen búgott. Mondtam a fószernek, hogy ez nagyon gáz így, erre fogott egy kisebb koax kábelt, amivel összekötötte az STB-t és az LCD tv antenna bemenetét. Így megszűnt a zajosodás... DE a hullámosodás, és a szellemkép még enyhén látszik, ráadásul a búgás is hallatszik. Azt mondta erre a szerelő, hogy ez ilyen. Frankó...Átkapcsolva az analóg adásra (Tehát SCART-ról, Antennára), némileg az is rosszabb, mint volt.

    Drágább kábelre most nem akarok költeni, remélem sikerül beszerezni a CI+ kártyát és kikerülhető ez az idióta analóg fos rendszer.

    Műszaki teszt szerint jel rendben van amúgy. Csak érthető hogy felidegesíti az embert analóg zaj, digitális adáson... Bármitől is van. Szerintem az ócska SCART kábel miatt lehet, amit adtak hozzá. Amúgy az egész STB dolog bóvli műanyagnak tűnik amúgy, távirányítóval együtt.

    Természetesen HDMI-n használva tűéles és tökéletes a kép, még egy olcsó 10méteres HDMI kábellel is, PC-ről. De D-SUB-on sincs analóg szellemkép...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák