Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz ProEvoFan #81 üzenetére

    Semmi veszítenivalója nincs. Az első előzetes után az IGN, a Gamepod, a PC Guru stb. mind csatakos bugyiban írná az ömlengő cikkeket, a fél világ zabálná, a másik fele fanyalogna, hogy bezzeg az első rész pre-alphája még mennyivel jobb volt. Elővételben eladná a név, és az első valódi felhasználói élményt tükröző használható véleményekig még napok is eltelhetnek, addigra még több fogy belőle. És ebben a képletben még nem szerepelt a játék minősége, ami majd csak ezt követően fogja meghatározni az eladásokat. És ha egy extrém esetet nézve mocsok szar fekália húgyos trágya lesz a játék, mi történik? Nagybetűs SEMMI. A bevétel megvan, és ettől nem fog kevesebb ember vásárolni a Steam-en, mert a Valve és a Steam nem a HL3 fejlesztői kezében van, azok csak egy kis pont a gépezetben, még csak nem is a CS:GO-t, TF2-t hegesztő társaság.

    Beszéljünk a rajongói elvárásokról. Az első rész lassan 20 éves, aki azt és a kiegészítőket látta új korában, ma már családos ember, jórészt kiesik. A 2. rész is 13 éves idén, aki ott kapcsolódott be, az is kezd már családosodni. A kiegészítők meg már akkoriban sem lettek akkora közönségkedvenc. Azóta jött egy új generáció, akinek az első rész ocsmány pixelkupac, rá se néz, ráadásul ósdinak ható játékmenete van. Igen, én imádom a régi játékokat, de be kell látni, tényleg elmúlt 20 év. A régi rajongók kikoptak, az újaknak meg megváltás lenne egy ez a játék modern grafikával, továbbfejlesztett játékmenettel. Ha sztoriban felét rakják össze, az is kiemelné összetettségben a mai átlagból. Más kérdés, hogy én már 2004-ben sem voltam elájulva tőle. Ezek a rajongói elvárások csak pár fórumozó fejében élnek ilyen fajsúlyos dologként.

    Elhangzott itt a GTA V is. Ott senki sem beszélt barokkos, népmesei túlzásokkal a rajongói elvárásokról, bár ott tudtuk, hogy úgy is túllicitálják valamiben az előző részt, minden új epizódnál így volt.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák