Új hozzászólás Aktív témák

  • Snowy_owl

    őstag

    Végre megjött a kommersz alaplapomhoz is a friss bios ami csak mikrokódot frissített. Olyan jól sikerült, hogy eleve az indulásnál a bootképernyő az előzőekben megszokott 1-szeri megjelenéshez képest 2-szer jelent meg, és a két felvillanás között minimum 3-szor többet totojázott, mint előtte. De ezt betudtam a hihetetlen komplex frissítésnek. Aztán most hétvégén egyszer csak indítom a gépet, és az nem indul el. Kikapcsolom, vissza be, és nem történik semmi. Szétszedem a gépet, látom világít a vga debug ledje. Mondom ez érdekes halál lesz mivel az integrált kártyát használtam. Sebaj, resetelem a biost, megmozgatom a memóriát, hátha. Semmi. Épp fontos lett volna, hogy menyjen a gép mert másnap vgat teszteltem volna, és erre cserbenhagy. Aztán hogy hogynem egyszer csak elindult a gép, túljutott a post képernyőn, töltött a windows, és el is indult, majd ahogy bejött az asztal és pulzált az egész, mint egy led, és a gép is lassan vette a reakciókat. Aztán fogtam leállítottam, előszedtem az eggyel régebbi biost, és megpróbáltam felheggeszteni, lesz ami lesz. És sikerült. Azóta újra gyorsan tölt, és nem bizonytalankodik. Gondolom ettől a mikrokód még megfrissült, de legalább a bios rendbe jött.

    régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

Új hozzászólás Aktív témák