Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ted_Beneky

    senior tag

    válasz Silentfrog #5 üzenetére

    Tök ugyanígy vagyok én is vele. Egy időben mindig figyeltem az imdb értékelést és 6 alatt meg sem néztem a filmet. Később rájöttem, hogy kár volt egy-kettőt kihagyni.
    A konkrét játék meg nálam 8/10

    Csillagkaput a Csillag térre!

  • LordX

    veterán

    válasz Silentfrog #5 üzenetére

    Hát, számomra az Oszkár-díj egyáltalán nem jelenti, hogy jó film, lásd Titanic. 1x nézhető, vödörrel a tévé alatt, hogy legyem mibe gyűjteni a nyálat.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Silentfrog #5 üzenetére

    igen, ez a csúszás a pontozás filmeknél eléggé zavaró.

    anno xpress fórumon volt nagyon jellemző, hogy szöveges leírás lehúzta a filmet, kb dagályos volt jó pillanatokkal, aztán adott rá 4/5 pontot. vagy itt a filmtopikban, amikor szóban lehúzza a filmet, hogy végigunatkozta a felét, aztán ad rá 8 pontot :F

    nekem a következő volt az osztályozásom:
    10 pont: az olyanok miatt érte meg feltalálni a mozgóképet. vagy stílusteremtő, vagy legalábbis hibátlan alkotások, amik minden szempontból tökéletesek. az én szememben ilyen a Lang féle Metropolis és Kubrick 2001je. ja igen, és csak olyan film kaphat a szememben ennyit, ami 20 év elteltével se veszít semmit aktualitásából, tehát egy másik generációnak is ugyanolyan érdekes marad.
    9 pont: (Közel) tökéletes, vagy filmtörténeti jelentőségű kishibás darabok, amiket bármilyen korosztálynak bátran lehet ajánlani. Az én szememben pl a Brazil, az Elemi Ösztön és az Eden Lake tartozik ide.
    8: Erős többszörnézős film, kisebb hibákkal, vagy nagyon jól összerakott darabok, amiknek a sztorijából nem lehetett többet kihozni. Nálam az Alien, a Ghost in the Shell és az Aliens ilyen. Nem feltétel nélkül ajánlható darabok.
    7: Gyenge többszörnézős, de még mindig elég erős film. Ide tartoznak az akár több sebből vérző, ugyanakkor még mindig szeretett filmjeim: Akira, Event Horizon, Sympathy for Lady Vengenance,és Alien3SE. Utóbbi a tökéletesen példázza, hogy az esetleges gyengeségeket milyen szépen tudja a hangulat ellensúlyozni, pedig korántsem hibátlan mű.
    6: Erős egyszernézős, illetve rétegfilm, amit csak tényleg pár embernek mernék ajánlani, de nekik nagyon. Általában vagy erényekkel rendelkező, de sok sebből vérző, vagy csak simán nagyon fura darabok. Példa az Aachi and Ssipak, a Dead Leaves, a Braindead és az Evil Dead 2. Ja igen, ezek stíluson belül még mindig zseniális alkotásnak minősülnek, kettő polcomon is van, a másik kettőből nem tudok R2es kiadásról. Az egyszernézős pedig nálam azt jelenti, hogy egyszer érdemes megnézni, de többedszeri nézés nem tesz értéket hozzá.
    5: Gyenge egyszernézős, illetve erős rétegfilm. Alapvetően még mindig érdemes velük foglalkozni, illetve stíluson belül továbbra is érdekes, bár nem csúcs darabról van szó. Hibájuk akad, de ettől függetlenül bőven van erényük. Ide tartozik jópár minimálköltségvetéses félamatőr film is a szememben pl a Bad Taste és a Dog Soldiers.
    4: Picit átlag alatti film, illetve olyan darabok, amiknek akadhat pár erőssége, de a gyengék már elnyomják azokat. Ettől függetlenül lehetnek érdekes/jó pillanataik. Közpesnél picit erősebb rétegfilmek is ide tartoznak szerintem. Nekem a Batman: Dark Knight volt ilyen (iszonyatosan dagályos sztori, viszont volt egy ügyes színész), illetve a Holnapután. Jellemzően az egy színész viszi a hátán a filmet darabok tartoznak ide, illetve a még értékelhető fércművek. Adott esetben még ajánlhatóak.
    3: Átlag alatti film, néhány értékelhető tulajdonsággal, stílusért rajongóknak még talán megemlíthető, hogyha van ilyen, ha tényleg nincs mást nézni. Példa legyen pl a Battle Royale 2, vagy a Batman and Robin. Ettől függetlenül kultfilmek még ezek között akadhatnak, avagy amikor már annyira rossz a film, hogy jó.
    2: Nagyon gyenge darab, pár értékelhető pillanattal. Alapvetően rossz az egész, de azért még vannak értékelhető pillanatok/ötletek. Legalább pár percnyi. Egyébként felesleges időpocsékolás. A kategóriában ritka, hogy valamit ennyire elszúrjanak. Tokyo Gore Police például. Ezen a kategórián általában már nevetni se nagyon lehet.
    1: Időpocsékolás. Kb minden, amit a Troma és az Asylium ad ki. Alapvetően hibás/nem létező sztori, gyenge/nem létező rendezés, gyenge díszlet, katasztrófa színészek, a filmnek még közepes jelenete sincs. Killer kondom (Troma) például, hát az valami egészen extrém volt.
    0: Értékelhetetlen. Ez egy félig-meddig speciális kategória, eddig egyetlen film kapott tőlem ennyit, és azért láttam párat: az pedig a Peter Jackson féle King Kong SE -a 200+ perces verzió- volt. Amikor gyakorlatilag három sztorit sikerült egy filmbe begyűrni, amik önállóan külön még működnének is, de együtt az egész kb nézhetetlenné vált. A moziverzió elvileg működhet, olyan 4-5 pontot kaphatna. Imádom a rendező filmjeit, de a megalomániáját féken kéne tudni tartania.

    Oscarra: pár hete láttam a Milk of sorrowot, tavalyi oscar jelölt. Nem tudom eldönteni, hogy 10/4 vagy 10/5: Filmként működött, de valami olyan szerencsétlenség volt az egész sztori... primitív film primitív emberek primitív életéről. Jól megcsinálva, szépen bemutatva, de az egész olyan volt, mint egy ismeretterjesztő film. ellenpéldának viszont ott a 2008as Waltz with Bashir (Berlinben nyert is), szintén jelölt és az utóbbi évek talán legjob filmje volt amit láttam. Pedig egy izraeli animációs (!) filmtől, ami a libanoni invázióról szólt, nos... nem hittem volna, hogy úgy jövök ki a filmről, hogy 10/9.

    egyetlen baj ezzel az elcsúszott osztályozással, hogy innentől felesleges pontozni. sok embernek tetszik, aztán megy a 10/10, de minimum a 10/8 ha néha ásítozott is, ha meg nem tetszik, akkor lehet 10/1ezni, holott olyan szinten rossz film tényleg nincs sok.

    játékoknál egyébként a dolog megint nem újkeletű, bár volt pár újság, ahol tényleg évente osztottak ki 2-5 10/10est. mondjuk olyankor mindig röhögtem, amikor a katasztrofális irányítású, közepes slágerjáték megkapta a 9 pontját, nekem meg a véleményem uninstall volt 20 perc szenvedés után.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák