Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ofanaht

    csendes tag

    válasz Cythyel #7 üzenetére

    Én Ori véleménye mellett állok, utalás eddig is volt (a legnagyobb talán az Alicizációs virágok az egyik Accel illusztráción), ahogy arra is, hogy hol kapcsolódhat össze ténylegesen a 2 széria technológiaként. Emellé ugyan úgy Reki írja, én személy szerint már csak direkt is raknák bele ilyeneket. Amíg nincs semmilyen hivatalos dolog kimondva, addig csak spekuláció szinten létezik.

  • Ofanaht

    csendes tag

    válasz SunMount3r #9 üzenetére

    Mik azok az ezek?

    A PS3-as szintű grafika szerintem pont azért lehet, amiért a játék alig fél évvel az előző után jelenik meg. Gondolom a sztorit jól összerakták, viszont magát a játékot ráhúzták az előző Lost Song-ra, hogy ne kelljen vele annyit ügyködni. (Na, fejőstehén játék[menet])

  • Ofanaht

    csendes tag

    válasz oriic #11 üzenetére

    Kicsit késve (de jóval utánaolvasottabban) nem mondom, hogy azok az elemek lennének a széria között a kapcsok, mint amik nála le vannak írva, de lehetséges más okból kifolyólag.

    Na, én megpróbálom összeszedni úgyse fog menni a gondolataimat és leírom az én összekötési elméletemet, kiegészítve az általa javított részekkel, bár ezek inkább apró utaló jelek lesznek.

    "Mindkét mű írója Kawahara Reki. Ő pedig konkrétan kijelentette, hogy a
    két story ugyanabban az univerzumban játszódik."

    - Ez egyszerűen így nem igaz. Reki egyszer sem jelentette még ki, hogy egy világban játszódnának.

    "Az az elméletem, hogy Hime szülei Kirito és Asuna a SAO-ból. Ha
    közelebbről szemügyre vesszük Kiritot és fekete lotus-t, sok közös
    tulajdonsággal rendelkeznek, pl a két kard (dualwield), a fekete szín."

    - Kiegészíteném, akkor inkább már Graphite Edge-nek van hozzájuk köze, ha már olyan képességei is vannak, mint Kiritónak. (Starburst Stream, The Eclipse...)

    "...a 7. fejezetben Kirito feltalált egy kamerát, ami le tudja
    képezni a valós világ képet a virtualisba illetve fordítva."

    - Nem éppen. Az az eszköz sokkal inkább működne úgy, mint egy videós skype beszélgetés. Lényegében a kamera segítségével a virtuális világban levő Yuuki kap képet a valóságból, de semmi összemosásról sincs szó.

    "Az egyik mellékstoryban a jövőben is járt, ahol párbajozott a lvl 5-ös Silver crow-val és legyőzte. Kiritot ez
    inspirálhatta, hogy megalkossa a brain burstöt."

    - Ezt tudtommal Reki non-canonnak könyvelte el, kb mint a Mahouka crossovereket.

    "Egy másik probléma, hogy Kirito tulajdonképpen halott az Alicization során, hiszen egy valós Laughing Coffin tag megölte. NervGear nélkül merült le az "UnderWorld"-be. Nem vagyok benne biztos, hogy ez mit von ma után, de amit az Alicization utáni melleksztorikról olvastam, Kirito háreme utána megy, hogy csatlakozzanak hozá/megmentsék."

    - Itt reteksok spoilert kellene mondanom, hogy összeálljon a kép, így csak röviden... A megölés féligazság, lévén Kiritót beinjekciózta a szökésben levő Johnny Black, emiatt halt meg majdnem. De aztán Kiku-ék "elrabolták" és rádugták a gépre, ahol lényegében kómában van.

    - NervGear nem kell Underworld-höz, lévén ez a Soul Translator-al működik. Ami "kicsit" más...

    "Sok hasonlóság van az Accel World és az UnderWorld között. Mindkét területen eltöltött idő sokkal a valóságban sokkal többnek számít (a'la inception reverse). Mindkét világban totális háború dúl
    különböző frakciók között."

    - 1/ Igen, az időgyorsítás helyes
    - 2/ A másik fele nem. Teljesen, szóval legyen döntetlen.

    "Az egyetlen ok, amire gondolni tudok Hime gyűlöletének forrásaként, az
    az, hogy Kirito és Asuna magára hagyta, hogy az UnderWorldben éljenek."

    - 18.kötet -> ...nem.

    "Sok ok lehet, amiért úgy döntenek, hogy ott élnek, ezek között van az
    emberiség védelme s az örök élet ígérete is. Az UnderWorld akar a
    mennyország is lehet (ez nem azt jelenti, hogy K és A halottak - DS).
    Az egyetlen lehetőség, hogy a burst linkerek találkozzanak a brain
    burst alkotóival az, hogy eljutnak az UnderWorldbe, ami talán egy
    magasabb síkon van, mint az Accel World. Amennyire tudom, ez a lvl10
    elérését jelenti az AW-ben."

    ...nem.

    Ahogy írtam, biztosan van összekötés a két széria között (és lesz is), viszont amíg Reki nem dönt úgy, hogy végül össze nem kapcsolja a kettőt, ami teljesen lehetséges, nem biztos semmi.

    Addig maradnak az olyan utalások, mint az egyik illusztráción látható Kirito és Eugeo kard, "NerveGear" pillanatnyi említése...

Új hozzászólás Aktív témák