Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Graphics #16 üzenetére

    Egyetértek, én csak arra próbálok rávilágítani, hogy ha nincs nbd, akkor konkrétan konstans kockázatot jelent abban a környezetben, ahol minden óra kiesés sok-sok pánzbe kerül.
    Mondok egy reális példát:
    - Londonban egy pénzügyi cégnek dolgozó külsős fejlesztő napi 5-6-700fontot keres. Egy ilyen ember nem fog megvenni olyan gépet, ahol nincs nbd garancia, mert ha kiesik a gépe két hétre, többet veszít, mint amennyibe egy új ilyen gép kerül.

    De akkor egy közelebbi példa, ne vegyük a szakma tetejét. Egy átlagos senior külsős fejlesztő óránként 35 fontot megkeres. Ez napi minimum 280 font (ennél több, mert egyebeket is szokás kiszámlázni).
    Az azt jelenti, hogy ha megveszi ebből az ésszerű full-extrát, ami kb 2500font, az ~9 munkanapi bér, tehát kevesebb, mint két hét. Ez egy nagyon nagy kockázat, plusz ugye arcvesztés, ha kiesik technikai gondok miatt több, mint egy napra. És ugye ennyiért már van hp meg dell meg mittomén ezer másik, aminek neve is van, meg nbd-t is ad.
    Ezért mondtam, hogy lehet, hogy ez egy nagyon jó gép, lehet nagyon minőségi, csak éppen a célpiac úgy számol, mint amit leírtam, így náluk ki is esik kb azonnal.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák