Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz tsii_H #1 üzenetére

    Általában (Wacomnál biztosan), választhatsz két mód közül legalább. Az egyik az, hogy a tábla bal felső sarka a képernyő bal felső sarka, jobb alsó a jobb alsó, stb. Amennyiben a tábla és a képernyő aránya nem egyezik meg, akkor értelemszerűen nyújtja a dolgokat. A másik mód, pedig hogy az adott programban a szerkeszteni kívánt kép ablakához "idomul" a tábla, az előbb leírthoz hasonló módon.

    Amúgy nem kell érzésre rajzolni, ugyanis akkor is érzékeli a stylust, ha csak felette van a táblának, így tudod mozgatni a kurzort anélkül, hogy rajzolnál is.

  • Gondwana

    addikt

    válasz tsii_H #1 üzenetére

    Akik nem használtak még rajztáblát (legalábbis a környezetemben) mind ilyen kérdést tettek fel, amire a legegyszerűbb visszakérdés, hogy amikor az egeret használod, vajon az egeret nézed-e, vagy a monitort? Ahogy sebességváltásnál sem szabad lenézni a váltókarra, itt is a monitort figyeled, a kezed mozgása - nálam 5 perc hozzászokás kellett először - automatikussá válik. Próbálj meg egy papírlapra vakon írni: itt annyival könnyebb, hogy állandóan látod, hogy merre halad az egérkurzor.

    Wacomnál a táblafelület-desktopfelület megfeleltetés nagyon jól megoldott, azaz nem csak azt tudom szabályozni, hogy a tábla felülete mettől meddig érzékeljen, hanem le tudom pl. korlátozni, hogy az 1600x1200-as desktopon belül az egész rajztábla egy 1200x950 pxeles felületen mozgassa csak az egert. (Jelenleg 1ébként úgy használom, hogy a tábla lefedi az 1600x1200 első monitort és a második 1400x1050-ből egy 400x1050-es sávot, amit se Geniussal, se Aiptekkel nem tudtam megoldani)
    (Wacom Graphire4-et nyúzok lassan 3 éve, előtte egy Geniust 2 hét után kidobtam)

    [ Szerkesztve ]

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Új hozzászólás Aktív témák