Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    Sokakhoz hasonlóan én sem tudok tapsolni örömömben a Creative legújabb "innovációja" hallatán. :U

    Én sem értem, hogy miért kell elhagyniuk a PCI csatolófelületet!? :F

    Igaz, nem feltétlenül a hangkártyagyártók problémája, de a legtöbb alaplapon a hangkártyának (vagy más kiegészítő kártyának) fenntartott PCI-Express sín éppen a videokártya alatt található.

    Ennek köszönhetően bármilyen, abba a PCI-Express sínbe illesztett hangkártya blokkolja a videokártya hűtését. Mégpedig nagyon durva mértékben. (Ez tapasztalat.)

    Szóval amíg az alaplapgyártók képtelenek minden normál méretű ATX alaplap esetében az alaplap legaljára, legszélére telepíteni a hangkártyának fenntartott PCI-Express sínt, addig a hangkártyagyártók legalább lehetséges alternatívaként gyártsanak PCI csatolófelületű hangkártyákat!

    Amellett én kicsit reménykedtem abban, hogy az Audigy 4 és X-Fi hangkártyákkal elkövetett rettentő bakölvését - miszerint azok a hangkártyák sok csatornás digitális jack kimenet hiányában nem támogatják a régebbi, digitális dekóderrel rendelkező Creative hangfalszetteket - ezúttal jóvá teszi a Creative.

    Sajnos - a képeket elnézve - csalódnom kellett ismét! :((( Ezek szerint a Creative elhatározta, hogy magasról tojik azokra a felhasználókra, akik régen az ő termékeik mellett tették le voksukat.

    (Én pedig azért sem fogom lecserélni a mind esztétikailag, mind hangminőségben tökéletes DTT 2500-as hangfalszettemet.)

    A borzalmas, kritikán aluli support, s gyakorlatilag nem létező terméktámogatás elvette a kedvemet, hogy a jövőben Creative gyártmányú hangkártyákat (vagy bármilyen új Creative terméket) vásároljak.

    Szóval köszönöm szépen, de nem kérek belőle!

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák