Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Syde

    tag

    válasz v.tom #54 üzenetére

    Nem ez volt a hozzászólásom lényege, csak az érzékeltetés végett írtam, hogy előbb történne meg X, mint Y.

    Egyébként, az AMD már most rossz anyagi helyzetben van. És, hogy miért adná el az AMD az ATI-t a legrosszabb esetben? Tegyük fel, hogy egy több profilú vállalat vagy, és hosszútávon likviditási problémáid vannak. Adott egy részleged aminek költséges a fenntartása (túl sokat von el az A részleg a B-től), és megtérülési idő bizonytalan, vagy az esetleges profit túl alacsony a ráfordított erőforrásokhoz képest. Itt álljunk meg és vizsgáljuk meg, hogy mi is valójában az ATI márka. gyártástechnológia liszensz jogok, szellemi tőke, és gyártósor. Kiemeltem a lényeget. Addig van jelentősebb piaci értéke, amíg versenyképes liszensz jogai vannak. (Ellenpélda S3 ). Ezekből persze logikusan annak kellene következnie, hogy azon profil marad meg ami azért valami hasznot hoz. Ez lenne a VGA részleg. Így ez ellentmondásnak tűnik. De nem az. Tekintve, hogy hatalmas tartozásai vannak az AMD-nek. Nem tudom milyen feltételek mellett adtak dollár milliárdos összegeket a befektetők. De amennyiben nem lesz sikeres a Fusion, ésszerűtlen lenne, tovább hagyni agonizálni a vállalatot. Helyette feldarabolni, eladni, és minimalizálni a veszteséget. (Ez lenne egy tökéletes verseny piacon, de mivel nincs TV piac, így minden pénzügyi mutatótól függetlenül tovább létezhet az AMD. )

Új hozzászólás Aktív témák