Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trance89

    őstag

    válasz dchard #1697 üzenetére

    elnézést kérek az ezelőtti hozzászólásomért, tényleg nem kellett volna, ma délután mégegyszer nekiugrottam a dolognak és most minden gond nélkül sikerült
    azért vettem rá magam a frissítésre mert már marhára dühített a gyári d-link fw ami egy bugos lószar, szó szerint, csak hogy pár példát említsek: nagyon sok ember panaszkodik a neten hogy egy rakat router típussal nem kompatibilis és ezzel én is szembesültem, pl a 741ND-n gyári de még openwrt/gargoyle fw-el sem ment a net csakis dd-wrt-vel viszont ezen a modellen a dd-wrt nagyon nem stabil cucc, szintén teli apróbb bugokkal (és utóbbi 1-2 évben nem is jött hozzá érdemleges frissítés) ezért most visszatettem a gyárit és így már a BS fw-eddel nagyon faszául szuperál
    egy másik bug ami a gyári fw egy mondhatni alap részét képezi a DNS szerver beállítás, 1.03-as firmmel (ami a legfrissebb gyári) múltkor beállítottam egy custom DNS-t (google-ét) és úgy meghalt a modem hogy sehogy sem tudtam elérni, még fix ip-ről sem, csak a reset segített
    első és hatalmas pozitívum pedig amit a BS-el egyből észrevettem hogy sokkal gyorsabban szinkronizál, ha kikapcsolom a modemet és vissza max fél perc után visszajön a net, ez a gyári fw-nél sokszor több percig tartott
    a másik pozitív dolog hogy eddig ha áramszünet volt vagy ki lett kapcsolva a modem utána a routert is restartolni kellett (pontosan ebben a sorrendben) hogy legyen net, de így hogy most már a router tárolja a pppoe adatokat tökmindegy hogy melyik eszközt restartolom pár másodperc után visszavan a net
    szóval mégegyszer sorry és köszönet a munkádért :)

Új hozzászólás Aktív témák