Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    A bővíthetőséggel kapcsolatban van előrelépés? Vagy ez is agyonforrasztott hardver, és előre meg kell venni, ha nekem a legjobb kell?
    Azt láttam, hogy 1999$-nál indul, ami 64 GB memóriát, meg az M1 Max processzort tartalmazza? Mennyi SSD-vel?

    Ez az ár nem is rossz, de ha a szokásos, garancia, és bővíthetőségi opciók vannak, akkor azért meggondolandó annak aki nem kifejezetten pontosan tudja mire akarja használni a gépét, ha ennyi pénzt kiad rá.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz arn #43 üzenetére

    Ok, de itt WS van emlegetve, illetve annak a teljesítménye, na a WS sokmindenről híres, de főleg arról, hogy majdnem mindene bővíthető.
    Szóval, akkor ez egy nagyon erős Mac Mini ha jól értem?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz arn #45 üzenetére

    Azért az etc-re kíváncsi lennék, mert az Adobe csomagok, meg az apple kompatibilis video szerkeszők ok, de másra mire tudod ezt a processzor erőt használni MacOSX alatt nagyon semmire.
    Az meg hogy kidobálnak az emberek 2000 dollárt az ablakon, nem tudom ez még itt Németországban is erős, nem hogy Magyarországon.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Mr Bond 007 #53 üzenetére

    Nekem is van MacBook air-em. Na mesélj már, mert látom, hogy a nagyképüsködés megy, de konkrétumokat írjál már, mert sztem a tarzan tabletta hatása elmúlik, akkor majd mesélj, köszi....
    Mindenre elég ITTHON a macbook air.

    Sokkal gyorsabban fog lefutni a kód, vagy 10-er gyorsabban tudsz gépelni, vagy mi? ;)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Mr Bond 007 #55 üzenetére

    Jó jó szóval, akkor tulajdonképpen igazából az Apple gépek adott feladatokra jobb teljesítményt nyújtanak, mint a PC, de valójában minden másra pontosan annyira alkalmas mint egy sima 3-ad annyiba kerülő PC. Csak a PC-n sokkal több program fut. Jól értem?

    Nekem is van egy M1-es air-em szeretem meg minden, de ne misztifikáljuk túl a tényeket.

    Tehát nem konkrétan nem tudod megcáfolni. Na akkor erről ennyit...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Mr Bond 007 #57 üzenetére

    Hát ennyiért nem bocs, Amire jó a mac arra harmad annyiért bármi jó ennyi.Ezt nem kell lejátszani, hanem tény. Attól függetlenül is, hogy most komptatod a billentyűzetet.
    Hát ez van konzumer termék arra jó is.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Parallaxis #60 üzenetére

    Erre a dologra akkor térjünk vissza, ha az AVID, Adobe, Autcad és gyakorlatilag a Finalcuton felül, ami soha nem volt professzionális majd beleteszi a Mac-et a referencia gépei közé.

    A Gép nem csak a processzorból áll, nagyon sokmindentől lesz egy gép professzionális. Az apple ilyeneket nem gyárt.

    Ezek a gépek nagyon komoly jóindulattal is félprofi eszközök főleg webes videókra. Valamint web programozásra , cloud programozásra. Amihez nem kell csak egy böngésző kb.

    A Mac-es programok pedig eléggé hogy is mondjam.... Szokni kell.

    Én az Air-t python-t, programozgatni itthon hobbiból, cloudot tanulni vettem, meg itthon használom, mert tényleg sokáig bírja az akksija, de egy tetves Notepad++ nem fut rajta, de nincs is ennyire egyszerű, de nagyszerű program rá.
    Igen minden van Mac-re csak az vagy egy hulladék, vagy csak sokkal kevesebbet tud mint a bármi más platformra gyártott program.
    Vagy olyan van rá, ami úgy van túlbonyolítva, hogy már rossz, vagy olyan körülményes, hogy kényelmetlen. A fenti példa Notepad++. Én is tudok még 12 programot mondani mac-ra ami van, de mindegyik egy hulladék ehhez képest. POnt ez nem fut, de lehetne sorolni még.
    Mert hát valljuk be a Mac erre jó.Konzumer termék.

    Mondjuk a minimum 3 gombot kell nyomni a az olyan spec karakterekhez, ami bármin csak kettőt kicsit idegesítő, de megszokja az ember egye fene. Itthon ráérek, tanulgatni, meg amúgy is meg akartam tanulni, mert édekel, nekem voltak mac minieim, meg régi macbookok, de ezek jellemzően 15 éve volt és cégesek. Azóta azért sokat fejlődtek, de a konkurencia is.

    Ezek a termékek otthoni hobbistáknak vannak gyártva. Arra jók.

    És a processzor nagyon erős nem fogja helyettesíteni egy komoly munkaállomást.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Mr Bond 007 #62 üzenetére

    Van benne valami ez a helyzet, ha megnézed az árukereső statisztikáit akkor a MacBook air a legjobban vásárolt notebook.
    Pontosan azért amit itt írunk, otthonra fasza, ha ezzel kellene dolgozom felvágnám az ereimet. Mert annyira kényelmetlenek pl a billentyűzet kombinációk.
    Elő ne gyere azzal, hogy mert nem szoktam meg, mert az, hogy valami így néz ki:

    Short Keys
    PrintScreen: COMMAND+CONTROL + SHIFT + 3
    Minimalize windows: COMMAND + M
    Close Active Window: COMMAND + W
    Exit Program: COMMAND + Q
    Force exit freeze app: COMMAND + OPTION + ESC
    Program Properties: COMMAND + I
    Log Off Current User: COMMAND + SHIFT + Q
    New Folder: COMMAND + SHIFT + N
    Open File: COMMAND + O
    DELETE: COMMAND + DELETE
    Create Shortcut: Select item, then COMMAND + L

    KEYS:
    < —> SHIFT + OPTION + Y
    > —> SHIFT + OPTION + X
    # —> SHIFT + OPTION + 3
    | —> OPTION + í
    & —> OPTION + 1
    $ —> OPTION + 4
    { —> OPTION + 7
    } —> OPTION + Ö
    [ —> OPTION + 8
    ] —> OPTION + 9
    \ —> OPTION + Ü
    @ —> OPTION + Q
    € —> OPTION + E
    ^ —> OPTION + I
    ~ —> OPTION + N
    ` —> OPTION + Ű
    ; —> OPTION + .
    * —> SHIFT + OPTION + ,

    Akkor egyszerűen ezek úgy lettek ki alakítva, hogy arra számítottak, hogy egy sima user fogja használni a gépet, nem pedig aki sokat gépel, és főleg nem pl speciális célterületekre mint profi programozás.
    Az az aki ezen fog programozni pl: az sokkal szarabbul járt mint aki egy Linux-os PC-n mert nem megszokás kérdése, hogy nincs pl delete billentyű, vagy egy *-hoz 3 key lenyomása kell. Meg egy csomó máshoz, is és kettő kezel lefoglal, ameddig egy bármilyen gépen ami nem mac ehhez egy kéz elég, és kettő key.d
    Meg nem magyarázod semmivel, hogy ez az operációs rendszer nem egérre van optimalizálva, és nem elsősorban gépelésre. Azaz utólag lettek ezek hozzávezetve.

    Tudod amikor ezeket elmondom egy Mac-es "szakinak" itt a prohardveren és van képe azt mondani, hogy direkt kiválogatom azokat a karaktereket, amihez 9 kéz kell meg 12 key, (Ha a programnyelvnek *, <> kell, akkor...)akkor azt gondolom, hogy ez a termék nem arra készült, hogy produktivításra legyen kihegyezve, hanem pontosan arra ami miatt az árukeresőn az air most első. Az az amire én is használom. Hobbi felhasználásra.
    Szóval a LOL nagyon messze van a valóságtól.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz ANT81 #67 üzenetére

    Ez van, én nem használok külső billentyűzetet. A sajátja meg olyan amilyen. és nem nem akarom elfelejteni a magyar nyelvet.

    #66 Murek

    Köszönöm szépen megnéztem, és tényleg jó, megnézem magamnak. Legalább azt tudja, hogy pl a linkeket képes szövegként kezelni, nem linkként. Nagyjából tudja az alapjait, amit a Notepad++ tud.
    Én először a lelkébe másztam bele, Linux oldalról jövök, és a ZSH-t kezdtem piszkálni, valamint a brew-et berhelni, a pythont, ipythont-t feltenni, meg midnent ami nekem kell, és linuxon használtam comamnt line.ban ezek fel is mentek. Nem is volt nehéz AIX-ekkel és solarissal is foglalkoztam innen jön a zsh/ksh tudás.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Mr Bond 007 #65 üzenetére

    Igen igen, nagyon jól látszódik, hogy alaphelyzetben semmilyen érved nincs. Köszi a beszélgetést.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #54625216 #72 üzenetére

    Úgy hogy működik! Hiába van 12 alternatíva ha egyik sem tudja ugyanazt, csak sokkal körülményesebben.
    a CotEditor valamelyest pontosan úgy működik, persze ez sem tudja ugyanazt. Miért kellene 3 programot használni valamira, ha egy is jó?

    Ez nem beégés hanem egyszerűen vannak dolgok, amit nagyon sokan használnak, mert elfogadott. Számomra ez annyit jelent, ha egy ilyen program fejlesztője nem csinálja ezt meg egy platformra, akkor az a platform nem tényező. Nem a Notepad++ miatt, hanem a másik több ezer programnál is így van ez, ami nincs meg erre a platformra.

    Ezt a dumát, hogy semmi nem az apple hibája meg hagyjuk, mert ha ez úgy lenne ahogy írod, akkor erre a platformra sokkal jobb alkalmazások lennének mint a másik platformokra, de ez a platform alapvetően 100 %-osan konzumer platform oda meg nincs szükség ilyen szoftverekre. Igen a MacBook Pro is.
    És erre ez a magyarázat, nem az, hogy nem az apple hibája. Miért kié?

    #73 énvagyokAdam

    Ez nagy eséllyel az apple volt.

    #70 ANT81

    Azért ezt meg tudta volna tenni az apple is, ahogy bármelyik másik gyártó is meg tudja tenni. Ezt az apple rontotta el. Ezzel az ergonómiával nem nagyon lehet semmivel szembe labdába rúgni. Nem a nyelv a lényeg, hanem az, hogy ennyire elrontani valamit már-már rosszindulatnak tűnik. Más gyártó is tud eltenni máshova key-eket, de ennyire elcseszni már már direktnek tűnik.
    Ezeket a spec karaktereket ott hagyhatták volna, az pedig, hogy nincs delete hihetetlen.

    Nagy eséllyel az abból fakad, hogy felmérte az apple, hogy az átlaguser ezt a billentyűt használja a legkevésbé levették. Ami egy olyan usernél aki tényleg csak levelezget, meg netezget tényleg mindegy. De aki nem csak erre akarja használni, azt a halálba kergeti.

    Szóval, ha bármilyen nyelven csak erre futotta, akkor az nagy baj, mert ez nagyon messze van a Just Working-től.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák