Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Goblin12 #20 üzenetére

    Mert ezeket a monitorokat sosem tesztelték NVIDIA hardverrel. Utólag kell simogatni őket, hogy megfelelően működjenek, és ehhez driveresen van csak lehetőség módosítani. Viszont az NVIDIA-nak hasonló a hitelesítési tesztje, mint az AMD-nek. A VESA tesztjéhez viszonyítva mindkét cég mér képminőséget. Például változnak-e a színek a frissítés csökkentésére és növelésére. A VESA ezt nem nézi, míg az AMD és az NV eléggé szigorúan szabályozza, hogy a megjelölt tartományon belül azért ne változzon már a szín. Na ezért van csak 12, és most 15 ilyen kijelző, mert amikor ezeket tervezték, akkor csak Radeont láttak a fejlesztői padokon, és ezekre vannak kalibrálva. Driverből módosítgatni, hogy működjön GeForce-szal is, meg elég nehéz. De látod, csinálják. Viszont ahogy írtam irreális elvárás az NV-től azt várni, hogy két hónap alatt négy évnyi munkát csináljanak meg. Nem fog sikerülni nekik.

    Az NVIDIA szabta meg a specifikációkat. Ha annyira meg akarnák tartani a modult, akkor olyat szabtak volna, ahol ezt nem lehetne elhagyni a prémium szinten. De a monitorgyártóktól tudom, hogy ez már nem kötelező. Az, hogy használja-e egy monitorgyártó, szerintem az NVIDIA már magasról tesz rá, ha kéri rendelnek nekik FPGA-t, és kész.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák