Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erer1000

    őstag

    válasz ceia #41 üzenetére

    Rengeteg embernek a régi dsub-os monitorra megfelelő, nem akarja lecserelni, mert HD FHD dsub monitorja van, hibátlan állapotban.
    Ha meg lekerul a dsub, max vesz egy átalakítót. Viszont ha valaki rak dsub-os az alaplapra vagy a vga-ra az a vevőnek is szimpatikusabb, mert nem kell konverter.
    És így máris van + vevő

    Soros, párhuzam portot már csak alaplapi tűk formájában látok, ami teljesen korrekt megoldás, mert kb helyet se nagyon foglal, akinek meg mégis kell, annak van.
    USB 2.0 elég sok mindenre elég, és a 3.0 valamivel bonyolultabb, picit drágább lapot , chipsetet. Lásd, chipsetben alig lenne különbség a kategóriák közt, meg amúgy a többség egyszerre max 2 usb 3.0-t hasznal.

    Webkamera, egér, Bill, 2.0 elég ehhez .

    Az en alaplapomon 1x aljzat van a 16x nek a cpu felőli oldalán.
    :)

    Mindenre van megoldas

    M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

  • AusWolf

    őstag

    válasz ceia #41 üzenetére

    Nem bántásképpen, de kicsit mintha le lennél maradva. :))

    Tudtommal a Skylake-től kezdve az Intel nem támogatja az analóg videojelet, így aztán nincs is D-SUB kimenet egy alaplapon sem, sőt, a 200-as sorozattól már DVI se nagyon (AMD-nél nem tudom mi a helyzet). Soros és párhuzamos port már jó ideje csak alaplapi headerként van jelen, ahogy erer1000 is említette - bár az én ROG B250I-men még úgy se. 3 tűs fan headert is legfeljebb valami filléres tesco value alaplapon láthattál. Az USB 2.0 egérnek és billentyűzetnek bőven elég, úgyhogy nem értem, mi azzal a baj, hogy van. PCI/PCI-E hangkártya pedig elég kevés embernek kell, így csak miattuk nem hiszem, hogy megérné alaplapot tervezni. Ettől függetlenül abban igazad van, hogy egy ATX lapon bőven elférne egy x1-es csati az első x16 felett (főleg amióta a 3 utas SLI nem támogatott). A csatik színe meg ízlés dolga. Nekem személy szerint jobban bejön a fekete, mint a 15 évvel ezelőtti csiricsáré színek. ;)

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

Új hozzászólás Aktív témák