Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sz4blya

    csendes tag

    Előre kijelentem, ez az év legjobb RTS-e! :R
    Már beletettem 7-8 órát, a második kampányom elején vagyok, az első a Date klánnal kicsit elszúrtam, hamar magam ellen fordítottam mindenkit a szigeten, úgy meg nem lehet nyugodtan terjeszkedni, és a kereskedelem kereke sem forog...

    Apropó kereskedelem: ez lesz a legfőbb bevételi forrásunk a játékban, az adók sokszor még a seregek fenntartási költségeinek fedezésére sem elegendőek :))
    Érdemes minél több másik klánnal kereskedelmi kapcsolatot kialakítani, ha a következő kampányt kezdem majd (legendary szinten ;] , ez még csak hard), az lesz az első dolgom, hogy körbejárom a térképet, és igyekszek minden tengerparti frakcióval kereskedni, nagyon jó kis pénzeket lehet "lehívni" :))

    A klánok diplomáciai teljesítményével és az egymással való interakcióikkal is nagyon megvagyok elégedve, bár "sajnos" még mindig nem tudnak megszorongatni, ha okosan játszom.

    Viszont az 50 év=200 kör/60 frakció+Tokyo kampánynyerés nagyon zavar, szerintem egy 100 körös kampányt sokkal kényelmesebben lehetne játszani. (A Medieval kampányai sokkal hosszabbak voltak, persze nagyobb volt a terület is... ellenben jellemző, hogy ott hard-very hard szinten is megvolt 60-70 év alatt fél Európa, de ott azért akkor már egyszerre 2-3-4 teljes sereged tartott az új tartományok felé.)

    A csata-MI-t már nem tudom annyira dicsérni, műfajon belül persze kiemelkedő, de aki már sokat játszott az előző részekkel, az nem fog különösen nagyobb kihívást találni az egyenlő csatákban.

    Igaz, támadójátéknál már vesztettem el csatát elsőre, sőt, másodikra is, védekezve viszont nem igazán tud a gép megszorongatni, főleg az ashigarukból álló seregeivel...

    A lovasságot szerintem pont, hogy rosszul kezelik, kis csellel általában mindig sikerül elérni, hogy egyenesen a yari egységeimnek (lándzsások) rohanjanak, így csak egy-két yari-szamuráj csapattal mindig sikerül levadásznom az ellenséges lovasságot, így ennél többet nem is tartok a seregemben belőlük. Általános seregfelépítésem jelenleg: 5-6 íjász egység , lehetőleg szamurájok, (de ide tartozik az íjász lovasság is, akik, őseinkkel ellentétben, lovaglás közben nem tüzelnek - nem, hogy hátra-fele), velük remekül meg lehet ritkítani az ellenség sorait... Középhadnak ideális a katana-szamuráj és no-dachi szamuráj kombó, ők remek harcosok, a gyengébben képzett/nem lándzsás ellenfeleket remekül legyűrik.
    A yarik-nagaták maradnak a szélre, vagy hátul egyenletesen elrejtve, néhány katana-lovassággal pedig remekül lehet manőverezni, legjobbak íjászok ellen, és az ellenség üldözésére (ez fontos).

    Nagyon tetszik az új sereg-pótlási rendszer, így nem kell rájuk még pluszban költeni, és jobb esetben pár kör alatt felgyógyulnak

    Ami még nem tetszik, az az, hogy egyes frakciók még (1660-ban járok, 8 területem van) nem igazán tudnak válogatott/jól képzett seregeket küldeni ellenem, azok legyűrése után pedig egyszerűen bezsebelem a magukra hagyott városokat, holott lehet, hogy azokat sokkal hatékonyabban tudták volna egy 2500 fős sereggel védeni...

    A multit még nem próbáltam, mivel még nem volt lehetőségem eredetiben beszerezni a játékot :B , de húsvétra remélem meglesz a Limited Edition, lehetőleg a CD Galaxisból... ott 10.000 forintos árban van, a sima 9e, ezret meg megérnek az extrák nekem...

    Nálam a játék 10/9.274 :R

    ... ja, és még nincs AA, ami kisebb felbontáson (nekem 720p a natív) nagyon hiányzik :O
    A patchek remélhetőleg még máshol is csiszolnak a játékon :B

    Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

Új hozzászólás Aktív témák