Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LélekVándor

    tag

    Hello!

    Jómagam film készítéssel foglalkozom, kb. másfél éve örlődöm, hogy milyen 4K-s cuccot vegyek magamnak. Nálam az A7sII volt a favorit, de a mai napig nem mernék beleugrani, hiába a meggyőző végeredmény, ha a gép megbízhatatlan, és túlmelegszik. Mikor beírtam vmelyik fórumra, hogy a6300, 6500, a7sii és a7rii kb. csak játékszerek, ha az ember filmezni akar vele, baromi nagy felháborodás lett belőle. Persze elmondások alapján FullHD-ben nincs velük gond, de nem FullHD gépet szeretnék én sem...Lehet bármilyen szép a képe egy kamerának vagy fényképezőgépnek, ha még az is kétséges kimenetelű, hogy éppen elindul e a gép, amikor igazán kellene, hogy működjön. A profi világban ezt nem reszkírozhatja meg valaki(persze ha fussa 3-4 a7sII vázra még meg lehet próbálni...). A Fuji X-T2 nagyon sokáig favorit volt nálam, de kiderült számomra, hogy az azért 90% ban fényképezőgép, értsd igen kevés videós funkció van rajta. A másik, (bár 2x volt csak a kezemben, ebben nem vagyok teljesen biztos), hogy felvétel közben nem lehet belenagyítani a témába:O. Ezt pedig még a jobb kompaktok is tudják. Én manuálba dolgozom az esetek túlnyomó részében, úgyhogy ha nem tudok beleközelíteni ellenőrizni az élességet, akkor felejtős a dolog. A harmadik, hogy ugye a Fuji vázakra nem tehető fel minden objektív(ill. feltehető csak nem tudsz blendézni némelyikkel), nekem pedig szánt szándékom a meglévőket használni, pl. Sigma Art 50/1.4. Nem beszélve a belső LOG funkció hiányától, ami ugye az egyik legfontosabb ok, hogy birtokoljak egy ilyen masinát.
    Szóval az vesse rám az első követ, akinek van elfogadható érve az ellen, hogy a Panasonic GH5-re esne a választásom, ha ebben az árkategóriában szeretnék 4K-s gépet vásárolni.

Új hozzászólás Aktív témák