Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz ledgeri #22 üzenetére

    Mivel kifejezetten "copyright violation" esetére való reakciót próbálgatta a reddites szerző, így egyértelmű, hogy warez. Nem a torrent protokoll miatt kapott figyelmeztetést, hanem azért, mert jogsértést követett el.

    Ami érdekes lehet, legfeljebb az, hogy úgy fogalmazták meg: illetéktelenül töltötte le. Szóval nem feltöltés miatt (bár a letöltéshez általában feltöltést is követelnek a kalóz torrentet üzemeltetők).

    Ez meg úgy megy, hogy az abuse címre küld a szolgáltatónak a jogtulajdonos képviselője figyelmeztetést, azt meg továbbítják az ügyfélnek. Itthon konkrétan egyetemi hálózat kapcsán volt, hogy én továbbítottam annak a kolisnak, akire panasz jött. A központba ment a jelentés, onnan átküldték a kolis rendszetgazdáknak, hogy ennye. Ha nagyon szigorúan járt volna el az egyetem, akkor az egyetemi internehasználati szabályzat megsértéséért akár fegyelmit is indíthattak volna ellene -> akár egyetemről való kirúgásig eszkalálva. Itthon persze alapból nem pereskedéssel nyit a jogvédő. De polgári pert akár indíthatnának is, ha nagyon akarnának. Azt bárki ellen lehet, akkor is, ha itthon nem számít jogsértésnek a rendszer miatt. De attób még kártérítést követelhet polgári úton.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák