Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibor72

    tag

    válasz Jim Tonic #35 üzenetére

    Pedig nem. Sokáig nem tudtam elképzelni mi értelme lehagyni a num. részt, de mivel sokat játszom is, mindig eltolom a billzetet, balra teljesen, hogy több helyem legyen az egérrel....no, pont ilyen esetekre jó ez a megoldás, mivel a numerikus részre nincs szükségem, azt a keveset meg, a felső sorban lévő számsor is megoldja :D (nem a kabáthoz veszem a gombot, r-go, nem asztalt cserélek, mert hirtelen nem férek el rajta és hely sincs nagyobbra)
    Ez a billzet is tetszik, de ez valahogy jobban izgatja a fantáziám [link] :)

  • A Zéé

    addikt

    válasz Jim Tonic #35 üzenetére

    2005 óta laptopozok, egyiken se volt numpad, mostani asztali gépemhez Genius billzetemen sincs, kinn az irodakonténerben szintén laptop (14") van, amin megint csak nincs. Itt az irodai PC klaviatúráján van, de szinte sose használom, ha számokat kell pötyögni, akkor is 90%-ban a felső sort használom. Teljesen erre van ráállva a kezem, így szoktam meg a gépelést.
    Nekem pont a numpad rész a hátrány: feleslegesen foglalja a helyet az amúgy nem túl nagy íróasztalomon (nem, nincs helyem kicserélni nagyobbra, és nem is akarom).

    Sajnos tényleg nincs normális magyar TKL billentyűzet, így használom én is a párezres Geniust, de télen lehet, hogy ráveszem magam, és építek egy TKL-nél is kisebbet...

    [ Szerkesztve ]

    Just a simple Lineman...

  • Misi_D

    tag

    válasz Jim Tonic #35 üzenetére

    Az emberek általában magukkal szemben, középre teszik le a billentyűzetet. A teljes méretű billentyűzettel az a baj, h ilyenkor az alfanumerikus rész jelentősen eltolódik balra, kb. az o-p billentyűk kerülnek középre. S ebben az esetben a 10 ujjas gépelés (meg a kevesebb ujjas is) kényelmetlenné válik, nem ergonomikus, kifordulsz balra. Szemben egy TKL-el, amit ha leteszel magad elé "középre", akkor ha nem is tökéletesen, de már majdnem jó helyre kerül (azért ott is megvan a kilógó ins-del stb). Ha viszont kifejezetten figyelsz rá, hogy úgy helyezd el a teljes méretű billt, hogy az asdf-jklé billentyűkre téve az ujjaid ne facsarodj ki balra, akkor a numerikus rész nagyon kilóg jobbra, és elég messze kerül az egér. Nyilván ezt meg lehet szokni, ill. sokan észre sem veszik, hogy közelebb is lehetne egerezni, mivel egész életükben ehhez szocializálódtak.

    Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

Új hozzászólás Aktív témák