Új hozzászólás Aktív témák

  • atee

    őstag

    Én játszottam a wowot nem is keveset nem is casual szinten.
    Egyértelmű, hogy új korszakot nyitott és hatalmas üzleti siker. Ezért helye van a listán.
    Viszont amennyire könnyítették a még több előfizető érdekében annyival rosszabb is lett.

    D-day 2002-01-04 01:54

  • FireKeeper

    nagyúr

    Csak én hiányolom az RTS-eket? Elég akció/kaland-orientált lista szerintem. Pedig a taktikázásnak is megvan a maga szépsége, és sok jó alkotás volt ebben a témában is.

    steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

  • Silenzio

    addikt

    válasz FireKeeper #102 üzenetére

    A 2000-es évek nem az RTS-ekről szólt. Lejárt lemez. 95 és 2000 között viszont minden róluk szólt. A C&C 3 sem lett meghatározó játék, legalábbis nem annyira, mint az első. Egyedül tán a Warcraft 3 tudott számottevő sikert elérni, a többiről nem is hallani már.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Uram isten. A videó miatt kedvet kaptam a halo 2-höz, felraktam a laptopomra (megvettem a szobatársam dobozos verzióját két doboz cigiért :DDD).
    Először is 4 órába telt, mire elindult. ~6x újratelepítettem, turkáltam a system32 mappában (egyszer majdnem kinyírtam a windowst, de sikerült helyreállítani linux alól a fórumokon törlésre javasolt rendszerfileokat...), és hasonlók, mire sikerült elindítani az egyik Live redist verzióval úgy, hogy letiltottam minden hálózati eszközt a device managerben -> hahh, MS játék, MS OS, Windows Live keret = crash és szopás... :))
    Végre elindult, és kiderült, hogy játszhatatlanul szaggat. Ezen a laptopon finoman visszabutított grafikával toltam régebben a Left2Dead-et LAN-on, miközben 3x ennyi FPS mellett sokkal szebb volt a kép, mint ebben a játékban. A CSS-t nem is nagyon kellett lebutítani, hogy játszható legyen neten. Az már nem érdekelne, hogy korához képest is szarul néz ki, az első résznek sem grafika volt az erőssége, de hogy emellé még játszhatatlan is egy olyan gépen, amin szebb játékok is elvezhetően elfutnak... :(((

    Bocs, hogy ide írtam, de nem találom a játék topicját, csak 1. és 3. részét. :DD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Neovenator

    senior tag

    válasz HaaS #91 üzenetére

    Elnézést, de a 4-ben ez nem így volt, ha jól emlékszem, igenis szörnyen lassított a gyalogos lények megléte a csapatban.

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

  • Neovenator

    senior tag

    válasz Silenzio #94 üzenetére

    Teljesen jogos. :K

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

  • Neovenator

    senior tag

    válasz TommyGun #98 üzenetére

    Milyen történet? Az AD&D óta rogyásig, únásig, hányingerig újra meg újra meg újra meg újra meg újra meg újra meg újra meg újraismételgetett, már 10 éve is gagyinak számító (amennyiben kinőtt az ember agyilag - nem testileg - a 14 éves korból) fentezi-klisék özöne? Nem is értem, miért nem a Hammerfall vagy a Manowar, esetleg a Bling Guardian szolgáltatja a talpalávalót a táncikáláshoz a városban, sokkal jobb lenne... :U
    Persze arra az X millió középszerű emberkére, aki pl. R.A. Salavatore műveire azt találja mondani, hogy milyen egyedi vagy ötletes, nem lehet mit mondani. De hát pont ezt taglalta a kolléga fentebb. Valakinek elég a 'barátok közt' fantasy változata is, valaki meg kissé többre vágyik... ;)

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

  • Silenzio

    addikt

    válasz janos666 #104 üzenetére

    Megkérdezhettél volna. :C
    3 évvel ezelőtti gépem: Athlon X2 4200+, 1 giga ram, 1950pro-radeon. A játék minden pálya előtt 7 percet töltött, majd 1-2 percig 3 fps-sel futott, amíg swappelt. Lemaradtam minden átvezetőről. Szar az egész. Maga a Halo 2 amúgy nagyon jó matéria, eltekintve a technikai kérdésektől, de nem hatott meg, ellentétben az első résszel.

    Neovenator: Kösz a támogatást. Tudod, majd kijön a Starcraft 2 maholnap, és valószínűleg 0 lényeges újítást fog tartalmazni a 12 évvel ezelőttihez képest, ám amíg a Westwood a Dune 2000-rel 50-60%-os értékelésekkel szerepelt mindenütt, hasonló indokok miatt, addig ezt mindenhol agyonajnározzák majd. Hiába, a Blizzard játékok drogok, a Blizzard pedig a díler, és nem kifizetődő megbántani a dílered. Na tessék... :W

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Silenzio #108 üzenetére

    A drog szót cseréld arra, hogy addiktív, és már klappol is. (Nem minden drog addiktív, van ami egy idő után gyakorlatilag rávesz, hogy tarts vele szüneteket, még akkor is, ha direkt megállás nélkül akarod tolni, mert az elsődleges hatások már fokozott adagnál sem jelentkeznek, ellentétben a mellékhatásokkal, amik még fix adagnál is előtérbe kerülnek, és ki szed pl. fejfájás keltő gyógyszert...?).
    És erről jut még eszembe: "a védelmi pénzt nevezed TB járuléknak" :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Silenzio #108 üzenetére

    A gép: 8600M GT 512Mb (meg is tuningoltam alaposan, úgy +50-50% a GPU és shader órajelre, és egy picit a RAM-nak), 2x2Ghz C2D (de alig nyúl a CPU-hoz), 2Gb DDR2 (de ahogy elnézem, marad bőven szabadon), Windows 7, friss DX redisttel, és VGA driverrel. Így 1280x800-ban (ami kisebb, mint a natív), Low beállításon ~25FPS-t produkál. Szóval a VGA kevés neki, mert máson látványosan nem élősködik.
    De mit kajál be a 32SP-s G86-on? Jó, már piacon voltak 8800GTX-ek és 2900XT-k megjelenéskor, de ilyen grafikával mit eszik rajtuk...?
    Aztán megtaláltam ezt a videót: [link] Ebben az a nagyon vicces, hogy ablak módban is csak akkor fut neki drasztikusan gyorsabban, amíg az ablak alja nem éri el az asztal alját. :DDD Na most mire következtet az ember az ilyesmikből? Szerintem valami irdatlanul el van baszva a játékmotorban, akár szándékosan, és ebben a felállásban, ahogy a videó mutatja, véletlenül nem érvényesül az, ami miatt a várható érték ~5-ödére esik vissza az fps. :W

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    1: Asszem rájöttem mi lesz a gond a HALO2-vel. Még nem próbáltam ki, de fórumokon az a hír járja, hogy mindig beállítja magának a defaul AA módot, hiába kapcsolod ki előtte, minden pályabetöltés után újra rá kell kattintani, hogy kikapcsolod.
    2: Sikeresen gajjravágta a játék a windowsomat. Le kellett tiltanom a hálózati eszközöket, hogy elinduljon, de most, hogy már újra engedélyeztem, és azóta már reboot is volt, nem hajlandó elindulni a file és nyomtatómegosztás. Egyszerűen nem érem el a gépet hálózaton, a services.msc-ben is azt mondja, le van állva a sharing service, és nem indítható az istennek se, pedig végignéztem a függőségeit, kézileg restartoltam őket, stb.
    Futtattam sfc-t, és registry cleaner-t, de semmi, szóval rakhatom újra a gépet, ha hálózatot akarok, márpedig akarok, sőt, előbb kéne, mintsem ráérek windowst telepíteni. :W

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • FefeeX

    veterán

    válasz Silenzio #108 üzenetére

    Starcraft2...
    Nos, elmondom, miért lesz a SC2 más mint a Dune2000... (Függetlenül attól, hogy a Dünét is imádtam, mert egyszerűen óriási játék volt)
    Dune2 vs Dune2000: különbség: irányíthatóság és grafikai motor csere (parasztvakítás). Gyakorlatilag nem csináltak semmit, csak írtak egy új grafikus motort a már meglévő játékmenet, egységek stb mellé, és úgy próbálták eladni, mint egy teljesen új játék. Lásd CnC vs CnC95 - attól nem lesz egy játék más illetve új, hogy a motorját kicsit megtámogatod, ceteris paribus.

    SC vs SC2... Látom, mint a WoW esetében, a SC esetében is a sok, önmagát olyan okosnak gondoló ember nulla tapasztalattal, nulla utánajárással atomfizikus akar lenni... A dolog lényege pont az, hogy a sok látványbetyár, nemdirektikszhuszonhármas dzsiforsz tizenhatezerhétszázkilencvenGTXszaggatógrafikus volta miatt szapulja már évek óta a SC2-t... Ami változik, az pont a játék része. Más egységek, más történet (gyakorlatilag a folytatása, ami azért valljuk be, az egyik legjobb a piacon, lehet szapulni, ha nem tetszik, de 1. mutass jobbat a piacon, 2. azért nem szar valami, mert a te izlésednek nem felel meg --> sok a vega, a hús mégse lesz szar... )
    És a más egységek ellenére a balansz megint meglesz. Persze ugyanaz a játék, mert ugyanaz a három faj lesz benn, ugyanúgy RTS és hasonlítani fog a kinézete. Aki ez alapján azt mondja hogy ugyanaz, az kicsit meg van tévedve. Ilyen alapon te vagy a szomszéd Béla meg a Pista is, mert ember vagy, van hajad, te is megszülettél és meg fogsz halni, van lábad, ruhát hordasz, stb.

    Tény: hogy sok wowos annyira függő, hogy nem képes belátni, hogy a Blizzard nem isten, és vannak rossz húzásai, akár az élete árán is megvédi a céget, glóriát emel fölé. Sajnos ezt én is tapasztaltam. De épp olyan gáz a másik tábor, aki null IQ vagdalkozással nyomja a szövegét folyamatosan, 1-2 emberből sztereotípiát gyárt, leírja a fél játékos társadalmat, máglyán égetné el a Blizzardot stb.

    Melyik a rosszabb, a boszorkányok, vagy azok, akik ártatlan nőket égetnek el máglyán azért, mert hasonlítottak egy boszorkányra?

    Jó lenne, ha már ki tudnánk lépni végre az átlag magyar mentalitásból, az "én mindent jobban tudok anélkül is hogy fogalmam lenne róla", és az "aki mást mond vagy gondol mint én az hülye" felfogásokból, és 1. nem tartanánk előadást olyan dolgokról, amiről fogalmunk sincs, 2. megpróbálnánk kicsit mélyebben belegondolni a dolgokba

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    Számomra az évtized játéka egyértelműen a Half-Life 2.
    Megpróbálom röviden összefoglalni, hogy miért a legnagyobb kedvencem, bár ezt nem önnyű szavakba önteni.
    Először is csak akkor teljes a hatás ha az ember kijátszotta az első HL-t. Nálam ez megvolt és az is egy nagy kedvenc. A játéknak van egy saját univerzuma egy saját atmoszférája, ami elvarázsolja az embert. Rendkívül magával ragadó az egész történet és a hangulat. Lehet, hogy kicsit túlzásnak tűnhet, de az egész Half-Life univerzum valamilyen mértékben egy hihető alternatív világnak tűnik. Olyan profin van megalkotva minden részlet, hogy az már olykor ijesztő, nem beszélve még ekkor a karakterekről. Ők is mind hibátlanok, mindegyiküknek egyénisége van.
    Dr. Klein: esetlen és szerencsétlen tudós, viszont igazi zseni és segít ha tud.
    Barney: ő egy igazi haver, olyan laza srác, jó poénos beszólásai vannak
    Eli Vance: ő is egy tudós, aki korábban a pórul járt Black Mesa laborban dolgozott. Nagyon jó barátja Freeman-nek.
    Alyx Vance: Eli lánya, aki egyébként a kedvenc szereplőm. Számomra a legszimpatikusabb karakter a játékban. Nagyon kedves, csinos lány, akinek aranyból van a szíve.

    Ahogy halad előre a sztori, olyan, mintha egy sci-fi filmbe csöppentünk volna.

    Gondoltam leírom a véleményem én is.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák