Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    Inkább depresszió szagú ez, mint burnout. Átfedésben lehetnek ugyan egymással. Nem lehet hogy az eddigi goodie-k - evés, mozgás, hangszer - csak átvett élvezetek voltak és közben te magad meg sem jelentél igazán, most meg ez ütközik ki? Sokakban nem is tudatosul, hogy kimarad az életükből a ténylegesen saját, egyénre szabott szenvedély.
    Az önértékelésben az ideálistól való eltérés, mint alap személyiségjegy hosszan boncolgatható, természetesen a kezdetektől, a gyerekkorból kiindulva. Ennek a mélyvíz vetületéhez a fórum már kevés, de a magát szakemebernek nevezők között is sovány az az érdemi réteg amelyik nem csak a sápot szedi be pofátlan közhelyekért cserébe.

    Ha szakmailag a félig üres poharatlátod az kétszeresen is jó, mert van benned önkritika, egyben hajtómotor a nem szűnő fejlődésre. Nagy károkat tudnak és akarnak is azok okozni akikben ezek nincsenek meg.

    Burnoutra példa: szomatikusan szól a test, hogy hosszabb távon is fel kell állni a gép elől például. De ez egyénileg is szabott, hogy ki mennyire van lelkileg szorosan összehuzalozva a fizikai mivoltával. Ha csak melankólia lepett be akkor még szerencsés is vagy, persze foglalkozni kell vele.

  • totron

    addikt

    válasz UnA #8 üzenetére

    Nagy valószínűséggel nem kapcsolódik a kérdező esetéhez, ezért elnézést, hogy idehányom, bár ki tudja, de nagyon kapcsolódónak érzem a te + énhez. Erre van épp egy sopánkodásom-figyelmeztetésem, nem csak párkapcsolat esetére, a címezete az, hogy

    A zsigeriség csapdájába bele ne sétáljatok

    Korlátlan példája lehet, nem konkrétumon keresztül próbálom meg ezért az átadást. Számos módja van az önérvényesítésnek, ezekből egy a tudatalatti tudatossággal - az ösztönszerűsége tudat alól jön, a rendszeressége viszont már tudatosan lehet alkalmazott - eszközölt másikra való rátolás. Olyan ugye alakul, hogy ami az egyiknek pont jó, a másiknak nagyon nem az. Ha az egyik nem érti a másik problémáját - értelmi korlát vagy empátia hiánya okán, de egyszerre is jelen lehet a kettő - akkor választhatja a létező legnagyobb természetességgel előadott, saját verziójának bemondását, ami ugye csak neki jó, a másiknak nem. Ebből következhet egy ismétlés, amit "felejtés" szavatol: a másik érthetetlen, nem is értem mit mond, legyen inkább az, ami nekem jó, ez így az egyszerűbb nekem, következésképpen közösen is az egyszerűbb utat fogja jelenteni. Nem, ez a másik lenyesését, károsodását jelenti rendszerint.
    Ha némi manipulációs adottság is társul ehhez és/vagy a másik érzelmi függése okán megalkuvó, befolyásolható, akkor még el is hiszi az a másik, hogy tényleg neki is jó a bemondott igény/módszer/megoldás, mindegy hogy hívjuk.

    E módszer eredje a beszélő természetességében, közlésének hihetetlen gördülékenységében, zsigeriségében rejlik: a hallgatónak (befolyásoltnak) eszébe sem jut, hogy ez nem lehet igaz vagy kiegyenlítetlen lenne kettejük viszonya, hiszen nem lát kételyt, kérdőjelet a másik arcán, nem hall megtorpanást a hangjában sem, csak a folyamatosságot érzékeli. Ami pedig ennyire természetesen folyik ki a másikból az csak igaz lehet és csak jó, közösen is jó.

    Bónusz: minél fajsúlyosabb témában történik a dolog, annál jobban hat. Fordítva ideálisabb volna.
    Bónusz II.: többedszerre is képes akár ugyanúgy hatni, hiába tudatosítottad, regisztráltad már magadban a rossz hatás tényét, hiába szenvedtél el emiatt kárt.

    Nem befolyásolható személyként írom mindezt, szóval ilyen fajta torzítása nincs a dolognak. Vigyázzatok. Félelmetes azért hogyan működik a pszichológia.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák